Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gombás a lábam, mit vegyek rá?

Gombás a lábam, mit vegyek rá?

Figyelt kérdés
Gombás a lábam, már ónapok óta. Recept nélkül mit lehetne vennem rá? Canesten és hasonlók nem ér semmit. Ecettel is próbálkoztam. A nagylábujjam környékén hólyagok is vannak, sebesedik is. Betadint kenem most rá, mintha húzodott volna valamennyit, de nem hiszem, hogy ez meggyógyít. Orvoshoz nem tudok menni..
2011. ápr. 29. 16:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vagy jód érzékeny, próbálkozz a jóddal.
2011. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azonnal szüntesd meg a cukor fogyasztást, legjobb elvenni a táptalajt a gomba elől. A szárazra törölt bőrfelületet az ujjbegyeddel kend be pár csepp teafa- vagy kakukkfűolajjal.. A mezei zsurló, kamilla, cickafark főzete is természetes gyógymód a gombás lábakra.

A fokhagyma ősi, és jól ismert fertőtlenítő növény, fokhagyma nyomón passzírozva, fél dl. ecettel elkeverve, kend a gombás részre.

A papucsokat, és a cipőket alaposan fertőtlenítsd. Teafa olajjal átitatott vattát dugj a cipő orrába, és tedd egy éjszakára nylon zacskóba. Miután kidobtad belőle a vattát, szellőztesd ki a cipőt. Ezt a műveletet formaldehiddel is el lehet végezni. /gyógyszertárban kapható/.

2011. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt hittem, a betadine is olyan, mint a jód..


Cukrot szinte nem fogyasztok, a teát kávét is édesítővel készítem el. Kamilla és cickafark teát iszok naponta, de akkor hagyok majd a lábamra is. Kipróbálom a fokhagyma ecettel dolgot is. Formaldehidet meg nem adnak a gyógyszertárban nálunk, már akartam venni. De csak nálunk ilyen idióták, mert pl alkoholt sem adnak csak úgy ki.. Városba, ha megyek, ott kérdezem majd meg.


Annyira elkeserít, hogy csak na. Éjjel is van, hogy arra kelek, hogy viszket a lábam. Otthoni papucsaimat minden este kisikálom, a végén hypóban hagyom egy órát.

2011. ápr. 29. 16:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg olyan gombás ezeket a módszereket cseszheted!!Belülrők kéne szedni a gyógyszert, nem ilyen alternatívákkal próbálkozni. Orvos!!dE HA MEGVÁROD, MÍG LEROHAD A LÁBAD..
2011. ápr. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tetris ***** válasza:
Mi lenne, ha a Betadint este, fürdés jó kiadósan rákennéd, aztán a lábadra húznál olyan zoknit, amit nem sajnálsz. Úgy értem, hogy mintegy pakolás, úgy legyen rajta a szer egész éjszakára.
2011. ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem tudok orvoshoz menni, s ezért kérem az itt lévők segítségét. Nem szeretném, hogy lerohadjon a lábam.

A betdint esténként kenem fel, kenőcsöm van, s zokniban alszom ezért. Kis javulást véltem felfedezni kb. egy hete.


Megpróbálom a dokit megoldani majd, de jelenleg nem megy.

2011. ápr. 29. 17:30
 7/7 tetris ***** válasza:

Most jutott eszembe, hogy még régebben volt egy nagyon makacs női gombás fertőzésem, ami sehogy se akart elmúlni, hiába kezeltem magam többször is a doki által felírt hüvelykúppal, meg kenőccsel. Akkor azt mondta az orvos, hogy belülről kell kiírtani ezt a gombát, és felírt valami tablettát, amitől tényleg néhány nap alatt elmúlt teljesen.

Akárhogy is erőlködöm, nem jut eszembe a tabletta neve, csak annyi, hogy N betűvel kezdődött. Na, most ettől nem lett neked jobb, de ahogy előttem is írták, ha a helyi kezelés nem hoz eredményt, akkor belülről kell kezelni a gombás fertőzést, mert már elárasztotta a szervezetedet. Sajna, marad a doktoros megoldás.

2011. ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!