Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől szédülök el ilyen könnyen?

Mitől szédülök el ilyen könnyen?

Figyelt kérdés
Ha egy kicsit megrázom a fejem egyből elkezdek szédülni, az utóbbi pár hónapban a koncerteken nem tudom rázni a hajam, mert 5mp után olyan szédülés jön rám, hogy azt se tudom hol vagyok és összeesek. Először azt hittem az alkohol miatt van, de itthon is ugyanez a helyzet. Mitől lehet ez? 18/f
2011. ápr. 30. 00:25
 1/4 anonim válasza:

Szia nekem évek óta ez a bajom... Hirtelen mozdulatoktól is jön a szédelgés.

Méresd meg a vérnyomásodat, mert ha alacsony akkor azért szédülsz. Meg a folyadékhiány is okozza. Én napi 1/2 litert ittam, ami rettenet kevés, próbálj több vizet inni, még ha nem is vagy szomjas akkor is kortyolj párat.

Figyeld a vérnyomásodat, ha szédülsz mérd meg h mennyi, s jegyezd fel. Igyál kávét, energia italt, kólát, amikben van koffein, de azért ne vidd túlzásba, s figyeld ezek után is a vérnyomásodat.

Nekem is ezt tanácsolta a dokim...

22/L

2011. ápr. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

lehet hogy, Jóindulatú helyzeti szédülés - bppv amiben szenvedsz.


http://www.youtube.com/watch?v=ZqokxZRbJfw - ezt a gyakorlatot próbáld ki (feküdhetsz a földön is). ha rosszul leszel tőle, akkor ez a problémád. Ezzel a gyakorlattal meggyógyíthatod magad.


Bár nem vagyok biztos benne hogy ez a problémád, ennek kicsit más tünetei szoktak lenni, de azért leírtam, hátha.

2011. ápr. 30. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vérnyomásommal sose volt gond, néha kicsit alacsony, de általában 120/60 környékén stagnál. A folyadékhiány lehet közrejátszik, mert valóban elég keveset iszok. Viszont azt nem értem, hogy tavaly nyárig semmi gondom nem volt és egyszer csak hirtelen előjött ez. Előtte csak akkor szédültem meg ha hirtelen keltem fel, akármennyit ugrálhattam rázhattam a fejem.
2011. ápr. 30. 00:48
 4/4 A kérdező kommentje:

00:42

Ha jól értelmeztem akkor 45°-ban jobbra kell nézni, aztán balra 90°-ban és végül oldalra feküdni, 20-20mp-ig, úgy hogy a fejem a levegőben van. Megcsináltam ágyon feküdve, de nem éreztem semmit.

Egyébként nagy ritkán olyan is előfordul, hogy úgy kelek fel, hogy forog a világ, fáj a gyomrom és 1-2óráig az oldalamon kell feküdnöm, hogy normalizálódjon. Anyunál is szokott ilyen lenni, de ez évente 1, max 2alkalom.

2011. ápr. 30. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!