Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elkezdett szétrepedni a kondi...

Elkezdett szétrepedni a kondi miatt a bőröm, hogy állíthatom ezt meg?

Figyelt kérdés
1,5 évet kondiztam, eljutottam egykezes bicepszezéssel 20 kilóig, de erőteljesen elkezdett repedni a bőröm és mit tehetek ez ellen? (ha inkább a sport-ba illik ez a kérdés akkor elnézést, nem tudtem eldöntani h hova írjam)
2011. máj. 1. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
striákat sehogy nem lehet eltüntetni
2011. máj. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy teljesen amatőr tipp, csak próbálkozom: ha rendszeresen nagyon sok hidratáló krémet kennél a területre, főleg edzés előtt mondjuk negyedórával, az lehet, hogy segítene?
2011. máj. 1. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
huhh, ne eddz annyit, vegyél vissza a tempóból. bár lassabban, de kisebb intenzitású edzések mellett is fejlődni fogsz. a meglévő csíkokat már tényleg nem tudod eltüntetni...
2011. máj. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Heti max 2-szer edzek karra, esetleg ezzel van a baj? túl sokat nyújtom a bőröm?
2011. máj. 1. 17:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Ez bizony stria,


élsportolóknál is van ilyen,

sok izom keletkezett az adott területen, és ezt a bőr nem tudja követni, (ez olyan, amikor valaki meghízik, de ne érts félre, a bőrnek nem számít mi miatt, de tágulnia kell).

Remélem legalább nem fáj, nekem amikor ilyen volt, nagyon fájt, mintha élve szétszakadnál, és csak annyit mondtak az orvosok hogy egy X krémmel kenjem. De ez sem orvosolta a bajt, csak feszesíti a bőrt. Erre eltüntető módszer nincs. Csak halványítani lehet, ha pirosas. És hozzá kell szokni, mást nem lehet tenni.


Állítólag több folyadékot kell inni, hogy újra rugalmas legyen a bőr. Nem tudom beválik-e, én nem vettem észre változást. Bár nálam spontán jelent meg a stria (nem sport, hízás vagy fogyás miatt).

2011. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!