Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mitől fekete a szemeim alatt?...

Mitől fekete a szemeim alatt? Hogyan tehetnék ellene?

Figyelt kérdés

28 éves egészséges fiatalember vagyok. Naponta reggel hatkor kelem, vagy tíz perccel előtte, egy héten 5 alkalommal, néha 6. Munkahelyemen 8 órát vagyok a számítógép előtt, munkámhoz kell, de óránként szünetet tartok sétával, evéssel, stb. Munkám nem megerőltető, szinte van, hogy kell alig valamit, ilyenkor többnyire a szabadidőben szörfözök a neten. Hazaérek fél négy körül és fáradtnak érzem magam. Családom tagjai is többen megjegyezték, hogy nyúzott vagyok, mint aki kemény fizikai munkát végzett és a szemeim alatt fekete a bőr (nem táskás). Otthon még 2-3 órát töltök a gép előtt levelek böngészésével és egyéb teendőkkel és napi 45-60 percet tornázom. 21 óra után ritkán vagyok ébren, legkésőbb fél tízkor már alszom és reggelente újra hat előtt tíz perccel kelek és kezdődik előről. Hétvégente sem kelek később mint 7, maximum 8 óra, de tény, ilyenkor kevesebbet bámulom a monitort (mert ugye nem dolgozom) és nem is fekete a szemeim alatt. Naponta 2-3 alkalommal eszem, ami számomra kielégítő. Gyümölcsöt ritkán fogyasztom, ilyen serkentő, vagy multivitamin szereket pedig egyáltalán nem. Otthoni és munkahelyi gépem is LCD monitorral rendelkezik, aminek ugye elvileg szemkímélőnek kellene lennie.

Kérném hozzáértők válaszát, vagy aki hasonló helyzetben volt már, vagy még van jelenleg is!


2011. máj. 3. 07:52
 1/2 anonim ***** válasza:
Rossz helyen keresgélsz. A fekete a szem alatti bőr utalhat máj és vese problémára, mivel a méregtelenítés nem jó a szervezetben.
2011. máj. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Hát nem tudom, sose volt baj a májammal se a vesémmel. Nincsenek káros szenvedélyeim, nem vedelem az alkoholt, nem is dohányzom. Naponta másfél-két liter folyadékot iszom.

2011. máj. 3. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!