Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Légszomj és erős szívverés...

Légszomj és erős szívverés mitől lehet?

Figyelt kérdés

Már egy hete érzem. Főleg fekvő helyzetbe, de akkor is leginkább, ha a bal oldalamra fordulok. Ha felfele nézek, akkor is érzem valamennyire, ha átfordulok a jobb oldalamra, akkor általában elmúlik. A gép előtt ülve is sokszor érzem. Elég erősen ver a szívem, az egész mellkasomban érzem. Azóta nem merek energiaitalokat inni :S Lényegében zihálnom kell, attól elmúlik. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint mikor valaki gyorsan felszalad a lépcsőházban és megpróbál nem lihegni.

18 éves vagyok, szóval most vannak a vizsgáim, ami stresszes(néha még a fülem is zúg). Eléggé dagadt vagyok (195cm/105kg), ami gondolom nem javít a helyzeten. Sok sós kaját szoktam enni, ami ugyancsak nem használ. Így első tippre szívelégtelenség, vagy keringési zavar, de még reménykedek, hogy csak a stressz.


2011. máj. 3. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha elmész kivizsgàltatni magadat jobban teszed. Amelyeket leirtal, sajnos mind-mind egészségtelen. Vàltoztassàl az étrendeden, és az életmódodon.
2011. máj. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vérnyomást szoktál te mérni???Tökéletesen leírtad a magsa vérnyomás tüneteit.Nekem is ezek voltak.240-es vérnyomással,150-es pulzussal kerltem az ügyeletre éjszaka,mert iszonyatosan rosszul voltam,azt hittem ott kapok szívrohamot.Menj orvoshoz,ezzel ne várj,és ne találgass,hogy lehet hogy csak stressz.
2011. máj. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 20 évesen ilyen tünetekkel kezdődött a pánikbetegségem. Ezek rohamok voltak, később csak durvább lett a szitu. A túlsúly nem segít ezen, próbálj egy kicsit változtatni az evési szokásaidon. Ne drasztikusan, csak figyelj oda, hogy mennyit eszel és mit. Pl ha megkívánsz egy zacskó chipset, inkább oszd be. Edd meg csak a felét. Meg ilyenek. Ha van kutyád vidd le napi fél órára sétálni, már az is sokat jelent. Az energiaitalokat mellőzd, azok mind-mind bedobogtatják a szívedet...:(
2011. máj. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia!!! Ez tényleg pánikroham, nekem is az van már 4 éve és ezek a tünetek vannak, meg plussz szédülés, halálfélelem. Nekem a háziorvosom a magne b6-ot ajánlotta ami szokott segíteni. Szóval ha nem akarsz nyugtatókon élni ajánlom neked ezt. Nekem azt mondta az orvosom ilyen fiatalon ne szedjek nyugtatókat(24 vagyok)!!! Jobbulást!!!!!!!!!!!!!!!
2011. máj. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Basszus, azért a pánikrohamra nem gondoltam. Régen nagyon sokat idegeskedtem, de azt hittem, hogy annak a korszakomnak vége. Most bejön néhány vizsga, erre újra előjön :( Mondjuk suliban nem tesizek, viszont járok heti 2x harcművészetre. A kutyát pedig 1 órára szoktam levinni, ráadásul egy hegyen lakom.

Enni nem szoktam túl sokat, talán még kevesebbet, mint az átlag. A baj akkor jön, mikor vizsgaidőszak van, vagy bármilyen idegeskedéssel járó időszak. Ilyenkor valóban sok chipset és különböző "cukros vizet" fogyasztok(mind1, csak ártson alapon), mivel azt vettem észre, hogy a szénhidrát a legjobb "nyugtató". De mondom, ez csak speciális helyzetekben van, egyébként rendes kajákat szoktam enni.

2011. máj. 3. 14:28
 6/6 A kérdező kommentje:
Nos igen, azt elfelejtettem odaírni, hogy magántanuló vagyok, amit azért engedtek meg nekem, mert az iskola lényegében árt az egészségemnek. Szinte minden reggel ment a hasam, a vérnyomásom felment a fenébe, a pulzusom pedig majdnem mindig 90 volt(ha jól emlékszem). Azért lepődtem meg, mert mióta nem járok suliba, ezek mind úgy-ahogy stabilizálódtak. Nem örülök, hogy néhány vizsga miatt újra előjön. A lényeg, hogy tényleg hajlamos vagyok erre a betegségre, pedig optimista és életvidám alkat vagyok.
2011. máj. 3. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!