Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napilapban nyilatkozott egy...

Napilapban nyilatkozott egy orvos arról, hogy megfázni a talpunkról lehet. Nem attól, ha ki van a derekunk, az anyák sokszor korholják ezért gyermekeiket - nincs igazuk – monddá az orvos. Ha magamra gondolok, nem osztom a véleményét. És Ti?

Figyelt kérdés
2009. márc. 9. 09:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én meg ha magmara gondolok, akkor egyetértek:) Egész télen egy plulóverben mászkáltam, csupaszon alszom (persze paplan van), fűteni csak jan közepén fűtöttem amikor nagy hideg volt, amúgy nem, stb. Szóval nagyon bírom a hideget, ki is használom, de semmi bajom, egyszer nem voltam megfázva, egyedül az influlenzát kapom el, de azt minden tavaszal menetrendszerűen, az most annyira nem számít.

Egyébként a megfázást nem a hideg okozza, hanem valami kórokozó. Egy erős immunrendszerű ember a -50°Cban se lesz beteg, míg egy gyenge 3 nagykabátot is vehet, akkor is elkapja.

2009. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A szervezet először a végtagokat hagyja kihülni, ha nem bírja a testhőmérsékletet fenntartani. A belső szervek és az agy hőméméskletét tartja a végsőkig. Tehát, ha valakinek kilóg a dereka, az hozzájárulhat az általános kihüléshez, de a kihülés mindenképp a végtagokban kezdődik.
2009. márc. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőtől megfázhat valaki.Egyébként én személy szerint nem hiszem el, hogy egy orvosnak annyi józan esze sincsen, hogy tudja, ha valaki derékon fázik meg az általában nem meg, hanem felfázik és vese vagy egyéb kiválasztó szervrendszeri problémája lesz. Szerintem ez kamu hír. Én már 6 éves koromban is tudtam, hogy a talpamról tudok a legkönnyebben megfázni. Szerintem egy orvosnak nem kell ahoz 40 vagy ki tudja hány év, hogy ezt kiderítse. Biztos csak unatkozott.
2009. márc. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A válasz írója 66%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 2009-03-09 11:49

HOZZÁSZÓLÓHOZ:


Talpról lehet felfázni, sőt női baj is hamarabb kezdődik. Úúúúgy bizony!

Huszonévesen koriztam barátaimmal, koricipőt cseréltem és mínusz 10 fokban ültem le a padon. 2 hét hasfájásos influm volt.


Később már enyhe felfázási panaszaim voltak, mert többet nem koriztam azóta.

Ehhez nem kell különösebb tudomány, meg 11 év. Tudja ezt sok tapasztalt ember!

2010. márc. 6. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!