Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 0 variáns vércsoport mit takar?

0 variáns vércsoport mit takar?

Figyelt kérdés
30hetes kismami vagyok 0variáns vércsoporttal, az apuka pedig 0 rh pozitív.. okozhat ez gondot a babánál vagy lehet rh összeférhetetlenségünk? zavaros ez a helyzet.
2011. máj. 6. 11:08
 1/3 anonim ***** válasza:
rh összeférhetetlenség? Olyan nincs...nem lehet belőle semmi baj.
2011. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

szia!


A variáns nem tudom, mit jelent, DE: összeférhetetlenség csak a 2. babánál jelentkezik! Szüléskor majd kapsz injekciót emiatt. De csak a 2. babánál, és utánakövetkezőkön. Ugyanis ha te + vagy, a baba pedig -, akkor az első terhességkor ellenanyagot termel a szervezeted. Ezzel nincs semmi gáz.

Viszont a második babánál ez az ellenanyag összecsaphatja a véredet, ezért kapsz injekciót erre. Anyukám is kapott, mert ő is + én meg -. Nem vészes, nyugi!

2011. máj. 6. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
azt olvasom variáns ritka nagyon, hogy csak negatívat kaphatok, de csak pozitívosnak adhatok..hm.. akkor biztos kapok olyan antiD szurit.
2011. máj. 6. 13:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!