Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogy lehet kibírni a colonosco...

Hogy lehet kibírni a colonoscopia (vastagbéltükrözés) előtti béltisztítást?

Figyelt kérdés
Vasárnap kell elkezdenem a béltiszítást. Kaptam 6 zacsiban porokat, azokat kell feloldani és csak azt inni, plusz még 2 liter tetát, vagy gyümölcslét. Hétfőn is ugyanez fél napig. Volt már valaki ilyen helyzetben? (tehát, hogy nem ehet másfél napig, csak ihat és közben állandóan a wc-re jár) Nagyon legyengíti az embert? Eléggé félek ettől. :(
2011. máj. 6. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Nem vészes. Ráadásul nagyon jó tisztítókúra.
2011. máj. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A folyadeknapokat sokaig emiatt nem csinaltam. Amig alacsonyabb volt a vernyomasom, legkesöbb delutan 3-4 orakor kibirhatatlan hanyinger-fejfajas...stb gyötört. ALcsony vercukor is okozhat ilyen problemat. Szüles utan erdekes modon normal lett a vernyomasom es azota semmi ilyen, es heti egyszer nagyon jo ezt csinalni, hosszu tavon erzem.

Feltetelezem, hogy a porokban asvanyi anyagok, vitaminok lehetnek, amikkel elkerülhetö a legyengüles.

Ahogy a folyadeknapokat olyan napokra javasoljak, amikor otthon vagy, lehetöleg semmi komolyabb testi-lelki megeröltetes (legalabb testi nem), nyugodtabb-lazabb napokra, este jobb idöben lefeküdni - valoszinüleg a vastagbeltisztitasnal is.

2011. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ja, es elötte 1-2 napon (legalabb 1) nem szoktam kavet inni es kerülöm vagy kihagyom az edesseget is. Mert ezekhez hozza lehet szokni, emiatt hianyozhatnak majd a folyadeknapon, ezt javaslom neked is.


2.

2011. máj. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A zacsikban olyan por van, ami kihajtja belőlem mindent. Tehát az kifejezetten ilyen béltisztító hatóanyag. Azt nem tudom, hogy még van-e benne esetleg valami vitamin, vagy bármi más. Egyébként ezek előtt már 3 nappal meg van határozva, hogy mit lehet enni egyáltalán.

Köszi a válaszokat! Remélem nem fogok elájulni. O_O

2011. máj. 6. 12:36
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem három zacsissat adtak. Előző nap délben kezdtem iszogatni, este az utolsót benyomtam, akkor már majdnem tiszta lehetett a belem. Reddel csak folyadék, de ahogy ittam alul már ment is kifelé, de szinte tiszta víz. Délkörül tükröztek de nem volt gáz. Az éhség sem gyötört, kilehet bírni. Egy a lényeg, hogy netaláljanak problémát a tükrözés során. Egyébként a doki azt mondta, hogy szép tiszta a belem.
2011. máj. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 katria válasza:
Nekem az orvos a Picoprepet írta fel béltisztításra. A vastagbéltükrözés előtti napon délután ittam egy pohárral belőle. Csak bele kellett szórni a tasak tartalmát a vízbe, ami hamar feloldódott. Az íze kellemes narancsos volt. Tartottam tőle, hogy majd nagyon fog görcsölni a hasam és hányingerem lesz, de szerencsére nekem nem jelentkeztek ilyen tünetek. Azt is mondhatnám, hogy kellemesen csalódtam benne. A második adagot pedig este ittam meg. Ajánlom, mert könnyen alkalmazható, jó az íze és nem is drága.
2011. szept. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Hát attól függ mit kaptál, mert a kérdésben a termék nevét nem nevezted meg. Mert az X-prep gyilkos de nagyon. Rettentő görcsöket okozhat. egy hozzászóló a Picoprep-et ajánlotta. Na hát én is csak azt tudom tenni. Béltisztításhoz én azt ajánlanám, nagyon humánusan kitakarít. De tényleg sok folyadékot kell fogyasztani.
2012. dec. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ki lehet bírni, ha a megfelelő béltisztítót használod.Mert valóban van olyan, amelyiktől legyengülsz, és leesel a lábadról, de a Picoprep nevű szer nem ilyen. Még senkitől sem halottam, hogy a picopreptől görcsei lettek volna,vagy hányt volna. A lényeg a sok folyadék, és wc közelben légy aznap :)
2012. dec. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!