Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A kullancs akkor is terjeszt...

A kullancs akkor is terjeszt betegséget, ha időben kiszedik az emberből?

Figyelt kérdés

Keveset tudok erről, írjatok! Nem merem elengedni a gyerekemet táborba, pedig ott a tanítónők tüzetesen átvizsgálják majd minden nap őket. Tanácstalan vagyok, menjen -e vagy nem.

Állítólag minden 2. kullancs fertőzött, nagyon aggódok.


2011. máj. 6. 12:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
kutatások kimutatták,hogy nem csak erdőben mehet belénk kullancs,hanem az utcán a fákról,a saját kertünkben is lehet...
2011. máj. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Statisztikák szerint a kullancsok az első 24 órában még nem fertőznek.

Nem is olyan régen volt is erről egy riport a TV-ben.

2011. máj. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Én kb. 7 évig mentem minden évben táborba a Mártába egy hétre, "hegymászó" tábor volt, tehát szinte egész nap az erdőbe túráztunk és egyszer se ment belém kullancs. Igaz be voltam fújva kullancsírtóval tetőtől talpig, meg ugye baseball sapka is volt rajtam:D jó ez pár éve volt, azóta nem tudom mennyivel nőtt a kullancsok száma. Életemben egyszer volt bennem kullancs, és az se ilyen erdős területen mehetett belém, hanem ilyen kertben játszás közben. Tehát szerintem elengedheted őt.
2011. máj. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Akkor ne engedd ki az utcára se! Oltasd be, vagy vegyél neki kullancs riasztó krémet, nehogymár szegény ezért ne menjen táborba! Milyen szülő vagy te?
2011. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik kullancs fertőzött?
2011. máj. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

13.15-ös. Milyen szülő vagyok???? Aggodalmas.

Tudod épp ma reggel láttam Lyme kórós betegeket (lehet nem jól írtam le) azt hiszem a Fókuszban, semmi csodálkozni való nincs azon hogy aggódom, mert a múltkor írták hogy 40 %-kal nőttek ezen betegségben szenvedők száma amit főleg kullancsok idéztek elő.

Tavaly volt táborban kb. 5 kullancsot szedtek ki belőle.

2011. máj. 6. 13:31
 7/13 A kérdező kommentje:
Az oltást már nem tudom finanszírozni.
2011. máj. 6. 13:32
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem engedd el a gyermekedet táborba.Nem lehet egész életében burokba tartani. Tudom hogy nagyon félted, de kellő odafigyeléssel nem lesz semmi baj.Én tavaly nyáron fertőződtem meg a Lyme kórral( 3 hét után mentem el az orvoshoz a folttal), és 2 hetes antibiotikum kúra után gyógyultnak nyilvánítottak. Tehát ha véletlenül meg is kapja a gyerkőc, akkor is meg fogják gyógyítani! Védőoltás a Lyme kórra sajnos nincs és bárhol el lehet kapni, nemcsak erdős részen.

Szedjen polibé tablettát már a tábor előtt, plusz még vigyen védőkrémet is magával.

2011. máj. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Még annyit kifelejtettem hogy nem csak a kullancsok terjesztik, mert engem szúnyog csípett meg és úgy kaptam el a betegséget.Az pedig még a lakásba is simán bejut.
2011. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Úristen!! Tudod mennyi betegséget kaphat még? És akkor beállítod inkább egy vitrinbe?
2011. máj. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!