Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Kullancs csípés esetén azonnal...

Kullancs csípés esetén azonnal van valamilyen jele annak, ha a kullancs terjeszt bármilyen betegséget?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy ha megcsíp egy kullancs, akkor elképzelhető hogy napokik tünet mentesen elvagyok, illetve csak később derül ki, hogy esetleg "baj van?"
2010. okt. 26. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Meglehet. Van hogy rá egy héttel pirosodih a helye. Azt kell nézni, hogy bepirosodik e a helye kb borsó nagyságúra.
2010. okt. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csípést követően nem volt piros a helye, sőt most sem, szombaton történt a dolog, nem vagyok biztos benne, hogy kullancs csípés-e. Kb. anyajegy nagyságú "pötty" volt, hasonló mint egy szőrtüsző, de a bőr alatt volt és nagyon fekete...
2010. okt. 26. 13:48
 3/9 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy akár fél év múlig is elhúzódhat, mire kijön az emberen, ha fertőzött kullancs csípte meg.
2010. okt. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

fél évig!

Bocsi!

2010. okt. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

21 napig lehetnek tüneteid: vagy piros kokárda szerű kör alak, ami lehet óriási nagy is, tehát lehet, hogy csak egy részét látod, mondjuk egy piros csíkot valahol a testeden


a másik: lehet hőemelkedésed, lázad, hányingered, szédülhetsz


mindkét esetben irány az orvos


a borsónyi "göb" a csípás után egyáltalán nem jelent fertőzöttséget, csak helyi gyulladást, irritációt, ami csípések után könnyen előfordulhat


www.kullancs.hu

2010. okt. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, remélem nem lesz gond. Egyenlőre jól érzem magam, csak nagyon izgultam.
2010. okt. 26. 13:57
 7/9 anonim válasza:
Még a pici kullancs is látható, ha az lett volna. Van keze, lába, jól látható kis állatka. Nekem több is volt, és a kutyákból is rendszeresen szedek ki. Nem lehet összetéveszteni. A fekete valami nem hinném, hogy kullancs.
2010. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Sajnos engem már csípett meg kullancs. Az orvos eltávolította, majd rögtön be is adta a védőoltás első részét. Azt mondta, hogy figyeljem a helyét, ha nem pirosodik be, akkor semmi gond. Szerencsére megúsztam, de a kisfiaimat is be fogom oltatni kullancs ellen.
2010. okt. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Engem már 2x is csipett meg lyme-kóros kullancs. Az elsőnél még aznap délután jelentkezett a piros volt, a másinkál 24 óra múlva. Egy kipos pötty a közepe, majd egy fehér karika és megint egy piros kör. Akkor tuti lyme-kór. Akkor fertőzőre kell menni vele, ott vért vesznek meg gyógyzsert adnak. Nekem viszketett is iszonyatosan, le tudtam volna tépni a bőrőm. Remélem neked nem az van!
2010. okt. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!