Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Eltört a higanyos hőmérő....

Eltört a higanyos hőmérő. Kukába ki lehet dobni vagy veszélyes hulladék?

Figyelt kérdés

Szerencsére a tartójában tört el(ráléptem...)

Kidobhatom a műanyag dobozában?


2011. máj. 7. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:
valamit rá kell szórni(szódabikarbóna??) aztán felporszívózni. asszem
2011. máj. 7. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Silber ***** válasza:
Kénport kellene rászórni, és jól összerázni, hogy elreagáljanak. A legjobb az lenne, ha addig is bele tudnád tenni egy üvegedénybe, ami jól zárható. Semmiképp se dobd a kukába ilyen állapotban, ugyanis veszélyes nehézfém.
2011. máj. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

a műanyagdobozába hagytam, az le van zárva bár 1x kinyitottam óvatosan h széttört e de hallottam az üvegcsörömölést de a higanyt nemláttam.

becsavartam több zsepibe, reggel anyáékat megkrédezem, addig kivittem olyan szobába ahol nem alszik senki.

2011. máj. 7. 23:49
 4/7 anonim ***** válasza:
tedd üvegbe és zárd le jól estére.
2011. máj. 8. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
basszus, apa elégette... most mi lesz? környezetszennyezésen kívül lehet vmi baj?
2011. máj. 8. 12:39
 6/7 Silber ***** válasza:
Ha nem házon belül, ne törődj már vele... A higany szépen elpárolgott, és elterül pár négyzetkilométeren...
2011. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
kazánban... :D -,-
2011. máj. 8. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!