Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az arcomon a bőr a Nap hatásár...

Az arcomon a bőr a Nap hatására évek alatt kicsit érdessé vált. Ezt a folyamatot vissza lehet fordítani?

Figyelt kérdés

Az arcomon a bőr a Nap hatására évek alatt kicsit érdessé vált. Ezt a folyamatot vissza lehet fordítani?

Azt vettem észre, hogy az arcom, ahol nem fedi el a szemüveg, kerékpározás közben kicsit érdes meg tág pórusú lett. Most naptejet használok már áprilisban is, mert egyébként már akkor is "megkapna" a Nap.


Az érdes bőrt vissza lehet valahogy "fiatalítani"? Például, ha ezentúl naptejet használok, akkor magától regenerálódik? Vagy valamilyen kencefice segít? Vagy most már így marad és csak azon tudok segíteni, hogy ne legyen rosszabb?


2011. máj. 8. 09:47
 1/7 anonim válasza:
A naptej, az mideféleképen kell, még aki barna bőrű annak is, mert segít a káros napsugarak ellen, és hogy a bőr ne öregedjen el olyan hamar, érzékeny fehér bőrűeknek meg egyenesen kötelező! Lehet hogy helyre áll magától , mindenesetre a naptejezést nagyon jól teszed,és még ajánlanám neked, hogy május közepétől, végétől kezdj szedni bétakarotinjt, oylan bétakarotint amiben e vitamin is van, iylet szedek én is, mert ez segít felkészíteni a bőröd a nyárra, és az e vitamin puhítja a bőröd simábbá teszi, lehet az érdesség ellen is segít.Ezen kívül egyél sok gyümit, zöldséget ezek is segítenek hogy szép legyen a bőröd, és igyál sokat:)
2011. máj. 8. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Visszafordítani nem lehet, ez az átka, ha fényvédelem nélkül éri a bőrt nap. áldom az eszem, hogy időben észbekaptam és évek óta csak 50-es naptejjel megyek napra. Nincs is baja a bőrömnek. Egyet tehetsz: hogy ne legyen még rosszabb a bőröd, hogy magas fényvédővel kened mostantól kezdve őszig.
2011. máj. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az elhalt hámsejteket bőrradírral távolítsd el legelőször is, utána készíts megadnak egy vitamínos arcpakolást, pl:sovány tejporból, 1/2 uborkát reszelj le, és adjál hozzá joghurtot, vagy 1 tojássárgáját keverj ki olívaolajjal, és azt tedd pakolásként az arcodra, utána mindíg használj, zsíros, hidratáló arckrémet.
2011. máj. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
amúgy én írtam neked az eslő választ, az sem mindegy miylen naptejet használsz, vannak oylan naptejek amelyek védenek a naptóél, de közben eléggé sokat is ártanak a bőrödnek, kerüld az olyan naptejeket amelyknek az összetevőjében parfüm szó szerepel, parabének: butil,metil, propil, stb.. ezeket aza nyagokat, és egyert mondok ezek a garniel, nivea naptejek, többet ártanak mint használnak, ezekben is vannak iylen szintetikus anyagok.. és ráadásul drgák is.. én most vettem egy jót, dm-be saját márkás, sun dance 1500 ft ért, sundance med a neve, ebben is van egy oylan anyag ami nme igazán jó, de többi jó!és negyed annyi volt az ára mint ezeknek a márkásaknak..
2011. máj. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mi is csak DM napozókat használunk, bizonyítottan jobb mint a Nivea meg a Garnier és feleannyiba kerül. Na jó, annyi a hátrányuk, hogy kimondottan büdösek, de sokkal-sokkal jobbak.
2011. máj. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
ez amit én használok dm-es egyáltalán nem büdös, és nagyon könnyű eloszlatni, és nme zsíros, ha érdekel megírom neked:), ezt még csak most fedeztem fel, a többi nekem is büdi volt kicsit
2011. máj. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a jótanácsokat. A naptejeknél én is észrevettem, hogy van köztük ülönbség: némelyiktől kipattogzik az arcbőröm, mástól meg nem. Ezt a DM-eset ki fogom próbálni.
2011. máj. 8. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!