Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről? (lent)

Mit gondoltok erről? (lent)

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és lány. Tavaly kosaraztam,de nem igazán tetszett és eléggé béna voltam hozzá.Szeretnék valamit sportolni,mert már vagy fél éve semmi mozgás(külön órák) ,de egyszerűen nem tudom ,hogy mit. Eléggé béna vagyok,szóval ezért is nehéz a helyzet. Biciklizni eléggé jól tudok. Azon filózok,hogy minden nap elmegyek egy kicsit bicajozni,vagy az enm ér semmit? Szerintetek ez jó ötlet? Esetleg valami más? Ha mégis a biciklizés akkor szerintetek mennyi ideig egy nap,és a testnek mely részeit dolgoztatja meg? Köszönöm előre is a válaszokat. :)
2011. máj. 8. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a bicikli is használ sokat. A mai világban, az összes gyerek állandóan a gép előtt ül.. Szerintem menj el biciklizni egy órát egy nap. Vagy fuss.
2011. máj. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A bicaj nagyon jó ötlet. Ha esetleg olyan környéken laksz hogy megteheted, járhatnál azzal suliba (én munkába járás címén biciklizek napi 15km-t, és azóta sokkal jobban érzem magam). Ha szereted, lehetne még úszni vagy futni is (bár a futás nekem nem jönne be, de mindenki más). Akár valami küzdősport, vagy kajak-kenu is beleférhet (ha olyan helyen laksz), a lehetőségek sokfélék. :-)
2011. máj. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj el naponta biciklivel tollaslabdázni.Az az előnye is megvan,hogy nem egyedül kell művelni,nem drága sport, jól megmozgat,és nem megerőltető.Viszont,ha megszereted,13 éves korban pont jó elkezdeni,hogy jó eredményeket is tudj elérni,ha komolyabban is elkezdene érdekelni.
2011. máj. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Toto652_89 ***** válasza:

A bicikli leginkább a comb-vádli-fenékizmokat dolgoztatja meg.

A legjobb alakformáló sport, a kocogás, mert az minden izmodat megmozgatja.

Az úszás egy külön kategória. Különböző úszásfélék gyakorlása szintén mindenhol megmozgat.


A sportban leginkább a rendszeresség a lényeg. Azt majd magad döntsd el, hogy mennyit bírsz naponta, háromnaponta, hetente, csak rendszer legyen benne, és ne hajszold túl magad, ez nagyon fontos!

2011. máj. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)! Az iskolába sajnos csak busszal tudok menni,mert eléggé messze van. 1 órát biztos nem bírok ki ,kevesebb nem lehetne elég? HELP ,én nem bírok 1 órát biciklizni xD Eléggé jól tollasozok,és otthon hobbi szinten nagy ritkán szoktam is,csak az a baj,hogy sokszor nincs kivel... anyukám haza jön a munkából és mos,főz stb. apukám estig dolgozik,tesóm meg 21 éves. :D Nagyon hasznos válaszokat adtatok,köszönöm szépen,de lehetne még1 kérdésem? Az a helyzet,hogy én max fél órát tudnék bicajozni,az is használna vmit?
2011. máj. 9. 14:55
 6/8 anonim ***** válasza:
Persze, fél óra is több a semminél. Lehet hogy kevésnek hangzik, de ha minden nap biciklizel meg lesz a hatása. Esetleg csinálhatod úgy, hogy mindig növeled az időt, vagy a sebességet. Mondjuk pár hónap múlva már 1 órát biciklizel vagy ilyesmi. Vagy csinálhatod azt, hogy a fél órát gyors tempóba biciklized. Lehet variálni:)
2011. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Toto652_89 ***** válasza:

Ha nagy szembe szél van akkor, meg pláne érezni fogod azt a fél órát is.

Pont ma tekertem le Gyálról Alsónémedire... uszkve 10 Km és fél óra... csak az a rohadt szél... :P

Na, és ugye visszafele... még erősebb széllel...


Nyugi... jó az a fél óra is... főleg, ha rendszeres :)

2011. máj. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,megnyugtattatok. :)
2011. máj. 10. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!