Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ópiátról leszokni szépen,...

Ópiátról leszokni szépen, lassú csökkentéssel, fokozatosan vagy drasztikus, hirtelen megvonással lehetséges inkább?

Figyelt kérdés

Igen, itt kérdezem, mert nehogy azt higgye esetleg egy itt levő szakember, hogy egy átlag addiktológus vagy pszichiáter tudott erre nekem válaszolni. Hátha itt akad olyan, aki mégis ...

(a legtöbbnek sajnos én mondtam el egyáltalán, hogy mi is ez az anyag, na ilyen tapasztalataim vannak sajnos, szóval külső segítségben én már nem bízok)


Ez elvileg egy szintetikus opioid fájalomcsillapító (a nevét hadd ne írjam), kevert agonista+antagonista, és több éves használat van a háttérben.


Kísérlet volt már pár, de eredmény semmi.


Legalább ezt meg tudja esetleg egy itt nézegető szakember mondani, hogy melyik verzió ajánlatosabb? Az eddig kapott vélemények nagyon vegyesek voltak.


2011. máj. 9. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp lassan kell leszoknod, így nem lesznek olyan durvák az elvonási tünetek, amik főleg a major analgeticumoknál jelentkeznek. Mondjuk így nehéz egy kicsit, hogy nem írod konkrétan a gyógyszert. - Egy gyógyszerész-
2011. máj. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Esetleg privátban is leírhatod.
2011. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

leírom privátban, csak tudod én már mindentől félek, na de ha gyógyszerész vagy, akkor annak örülök, hátha jobban ismered a szert, mint az eddig meglátogatott "okos" addiktológusok ... esküszöm, fél órán át én magyaráztam el, mi ez a szer, az eszem megáll tényleg


és nem a szokásos drogos vagyok, hanem műtétek utáni fájdalomcsillapítás miatt jött az egész, csak rákattantam ... :( ez van

2011. máj. 9. 12:28
 4/7 anonim ***** válasza:
Tramadol.. Minden függőséget okozó anyagról ajánlott a fokozatos leszokás (még a hétköznepi szorongásoldókról, altatókról is), hirtelen nem szabad megvonni.
2011. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem tramadol, annál erősebb. Te is gyógyszerész vagy?

köszi neked is, hát jó kérdés, valakik esküsznek a hirtelen megvonásra (egyébként nyugaton csinálnak is ilyet, hogy propofollal bealtatnak 3 napra és egy méregtelenítést végeznek naloxonnal, és elvileg már jól kelsz), de az is tény, hogy kb képtelenség azt így józanul átélni

2011. máj. 9. 13:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Gyógyszertári asszisztens vagyok, de ha az addiktológusok sem tudnak segíteni, akkor mi itt biztosan nem. Nem igazán hiszem hogy Mo-on alkalmaznák a hirtelen megvonásos módszert (persze lehet hogy tévedek), a Naloxont túladagolás esetén szokták használni antidotumként. Sajnos több infóval én sem tudok szolgálni.
2011. máj. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

jaja tudom, h nem alkalmazzák, na de az a nagy gond, hogy mást se nagyon

elég nehéz ügy az egész, pontosabban kilátástalannak látom, mivel még a csökkentés se működik esetemben

2011. máj. 9. 13:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!