Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Évente 70 ember hal meg...

Évente 70 ember hal meg hirtelen szívhalál miatt Magyarországon?

Figyelt kérdés

Egy teljesen egészséges 20 éves is meghalhat ? Mert volt régebben a tvben , hogy egy focista is meghalt csak úgy összeesett a pályán , és egy ilyen kajakozó, vagy kenus srác is (nem tudom a nevét bocs) meghalt csak úgy edzés közben.


de ha teljesen egészséges akkor miért történik ez?


2011. máj. 10. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
A sok szartól amít szednek, dopping szer effedrin meg hasonlók.
2011. máj. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szerintem nem 70, hanem van az 7000 is, minimum.

Szív és érrendszeri bajoktól hal meg Magyaro.n évente olyan 60 ezer ember.

2011. máj. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

Mert sportoló. Aki nagyon sokat edz annál kialakul az un. sportszív. Ez egyfajta szívmegnagyobbodás, így tart lépést a szív a terheléssel, de hajlamosabbá tesz az említett kórképre. Te attól még fuss, edz, tornázz, ha nem vagy hivatásos sportoló, akkor nincs esélyed ilyenre. Amúgy lehet ezer más oka is, fejlődési rendellenesség pl. vagy amit akarsz. Ha nagyon izgat a dolog, mielőtt komoly edzéstervbe kezdenél utaltasd be magad egy kardiológushoz, hogy kizárjon bármi problémát. Amúgy hidd el, a 70 nagyon kevés ahhoz képest h ma magyarországon a szív és érrendszeri problémák a vezető halálok.


egy orvostanhallgato

2011. máj. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, h a doppingszerek közül az eritropoetin (EPO) okozott szok szívmegállást pl. a biciklistáknál. Ez növeli a vér vörösvértest tartalmát, ami attól besűrűsödik, és ez is jóval megnöveli az ilyen esetek valószínűségét. Erről még tudnék regélni, de az már nem a kérdéshez tartozik :)


egy orvostanhallgató

2011. máj. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
én is edzek két éve kb minden második vagy 3. nap edzőterembe járok előtte kb 10 évig teniszeztem, de sosem szedtem semmit se .
2011. máj. 11. 10:01
 6/9 A kérdező kommentje:
menjek el egy kardiológushoz? azt hittem hogy aki sportol az egészségesebben él mint aki nem
2011. máj. 11. 10:03
 7/9 A kérdező kommentje:
mondjuk 70 az tényleg nem egy nagy szám de azért ez elég sz*r , még ha mondjuk nincs is esélyem ilyenre.
2011. máj. 11. 10:03
 8/9 A kérdező kommentje:
amúgy ezt a 70-et meg azért írtam mert tegnap hallottam a híradóban. aztán hogy több-e vagy kevesebb azt nem tudom.
2011. máj. 11. 10:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem évente 70, naponta 70... És nem ennyien halnak meg (biológiai halál), mindössze ennyinek "áll le" a szíve (klinikai halál), közülük a lehetséges 70% helyett az újraélesztés elmaradása miatt 2-3% éli túl. (Forrás: Magyar Kardiológusok Társasága)

És ajánlanám a következő szakirodalmat a sportolókkal kapcsolatban: [link]


Üdv:

egy mentő(s)

2012. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!