Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány kávét kell megigyak,...

Hány kávét kell megigyak, hogy szívinfarktust kapjak?

Figyelt kérdés

Természetesen nem célom elérni ezt az állapotot. Nem szoktam kávézni, most azonban mégis megittam kettővel az automatából. Azért kettőt, mert az örök Nietzsche mondás szerint "einmal ist keinmal". :D Nem a legerősebb kávét kértem, de már ennek a kettőnek a hatását is érzem magamon. Remegés, izgatottság, fel vagyok pörögve, kicsit a szívem is fáj.

28/F


2011. máj. 12. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Infarktust a koffein nem okoz. Ritmuszavart azt igen. Így keringési elégtelenség létrejöhet az extra mennyiségű kávétól, ettől meg is halhatsz, de ez nem infarktus.
2011. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Irigyellek hogy 2 automatás kávétól ennyire felpörögsz, én megihatok itthon akár 3-4 nagy bögrével is és alig érzek valamit...
2011. máj. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igyál vizet, az segít kihajtani a koffeint.

Nem vagy hozzászokva, ez egy enyhe koffeinmérgezés, vigasztaljon, hogy hamar elmúlik.

Ebből adódik, hogy ami nekem volt tavaly a normál adagom (napi 8-10 erős, nagy kávé) attól te talán már kórházban kötnél ki. Ma már lehet, hogy én is, mivel sikerrel levittem napi egy-két kávéra az adagom.


Aki hozzászokott, annak több kell, aki nem, vagy vékonyabb, kisebb (netán gyerek), kevesebb, mivel ez is testsúlyarányosan hat.

2011. máj. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]


Itt azt írja, hogy a koffein 5-10 g-ja a halálos adag.

Lejjebb egy csinos táblázat, hogy miben mennyi miligram van.


Az ize.hu-n volt azt hiszem egy poszt, hogy melyik energiaitalból hány liter lenne halálos, de azt most persze nem találom.

2011. máj. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Igen, amúgy vékony vagyok, lehet ezért is hat rám jobban, de már picit lenyugodtam. :) Viszont egy hete kb ugyanez volt és akkor még este 11-kor se voltam álmos, ami most jól jönne, mert megyek koncertre. :D

Energiaitalból egy flakonos Bomba ugyanezt a hatást váltja ki nálam, vagyis még rosszabbat, mert émelygésem is van akkor már.

2011. máj. 12. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!