Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Van élet a Metformin után?

Van élet a Metformin után?

Figyelt kérdés

Elsősorban olyanok véleményére, személyes tapasztalatára lennék kíváncsi, akiknél inzulinrezisztenciát diagnosztizáltak (vagyis még nem cukorbetegség!!): volt aki abbahagyhatta egy idő után a Metformin szedését? Vagy örökké szedni kell?


Év eleje óta szedem inzulinrezisztencia miatt, már 2000mg-ot. Van esély rá, hogy valaha abbahagyhatom?


2011. máj. 12. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

A nagyfiam is szedte, de akkoriban 117 Kg volt. Lefogyott 40 kilót, és helyrejött a cukorháztartása.


Hány kiló vagy, mennyi idős, Ch diétát betartod-e?

2011. máj. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát, a metformin számomra rejtély. Megállapították az inzulinrezisztenciát, túlsúlyos is voltam, meg PCOS-es. Nosza, elkezdtem a napi 160 gr CH diétát, meg a metet. Lefogytam 14 kg-ot 4 hónap alatt, a terheléses inzulin-vizsgálat pedig közben fokozatos romlást (!) mutatott. Tehát nemhogy javított volna az állapotomon, hanem még rontott is rajta, pedig a fogyás már önmagában javítana rajta elvileg. Endokrinológus széttárta a kezét, ő ilyet még nem látott. Az lett a sztori vége, hogy teherbe estem, a 12. héten abba kellett hagyni a metet, és én a szoptatás befejezése után sem kezdtem újra. Minek? Szerintem a végén pont miatta lettem volna cukorbeteg... Amúgy nekem, amikor elkezdtem szedni, azt mondta az endokrinológus, hogy életem végéig szedni kell, és még így sem biztos, hogy az inzulinrezisztenciám nem megy át cukorbetegségbe. Én meg azt mondom, ha valaki tartja a diétát és eléri/tartja az ideális súlyát, és rendszeresen mozog, a cukrot pedig kerüli, de nem szed metformint, az többet tesz az egészségéért, mint aki szedi a metet, és a többi dologra tojik (sokan vannak ám így). A legideálisabb bizonyára: mozgás+fogyás (súlytartás)+diéta+met, dehát pl. nálam ugye pont nemkívánatos hatást váltott ki.

Ha a sorozatos kontrollok során nagyfokú javulást fog nálad látni az orvos, valószínűnek tartom, hogy meg fogja próbálni fokozatosan csökkenteni, hogy elég-e kevesebb, de leállítani biztosan nem fog róla, főleg, ha MM-be jársz...

2011. máj. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

25/N túlsúlyom sajnos nekem is van, a szigorú cukorbetegeknek szóló diétát nem tartom, de mióta kiderült az inzulinrezisztencia, azóta nem eszek kenyeret, a tejtermék fogyasztásomat a negyedére csökkentettem (és mindenből az alacsonyabb zsírtartalmút veszem), fitnesz ebédet rendelek (zöldség zöldséggel,gyümölcs, sovány húsok, kevés fűszer,stb.),a metformin miatt pedig elmúlt a cukoréhségem, és étvágyam is alig van, úgyhogy keveset eszek. Eddig sajnos nem fogytam egy dekát sem, de amióta szedem a Metformint, nem is híztam tovább.Tudom, hogy mozognom is kéne, de még nem sikerült megtalálnom a legideálisabb mozgásformát.Sajnos a sport nem épült be az életembe, és szégyellem, de ezen nagyon nehéz hirtelen változtatni:(


Ezek szerint a fogyás megoldást jelenthet?


Azért félek, mert fogamzásgátló szedése alatt híztam meg (előtte teljesen normális volt a BMI-m /68kg/174cm/), és rettegek attól, hogy ha egyszer újra elkezdem szedni, kezdődik minden elölről:(

2011. máj. 12. 22:03
 4/12 A kérdező kommentje:
Kedves második: köszönöm a válaszodat! Ez tényleg érdekes:S Az a "gondom" a Metforminnal, hogy amennyire tudom, a szedése alatt nem adhatok vért, ami nagyon rossz, mert többszörös, önkéntes véradó vagyok,ritka vércsoporttal, és nagyon szeretnék még életem során vért adni:(
2011. máj. 12. 22:10
 5/12 anonim ***** válasza:

A 2. vagyok. Igen, a fogyás megoldást jelentHET, de nem jelent megoldást feltétlenül! Sajnos nagyon sok 50 kilós inzulinrezisztens nő van, akiken egy deka felesleg sincs!


Hát, bevallom, én sem vagyok nagy sportoló. De nekem azt mondta a doki a kezdetén, hogy bőven elég, ha szobabiciklizni kezdek, napi 5 perc elég eleinte, ahogy aztán szokod, lehet emelni az időt és a tempót is. Hidd el, félóra gyors séta is tökéletes, nem az a cél hogy nevezz a köv. olimpiára :)! És ami fontos: a mozgás mindig az étkezés előtt legyen, legideálisabb a felkelés utáni, reggelizés előtti "edzés", mert ez egész napra segíti, javítja az inzulinérzékenységet! És fontos, hogy napi 5-ször egyél (még ha nem is számolod a CH-t): 6-7 óra közt, 10-kor, 12-13 közt, 16-kor, és este 19 körül. Ha nagyon éhes vagy, lefekvés előtt lehet még CH-mentes pótvacsora ( egy kis sovány felvágott pl, vagy sovány sajt) Többször kis adag hasznos, mert ha ritkán eszel többet, a szervezet "éhezést" észlel, és tartalékolni fog!

2011. máj. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"ha egyszer újra elkezdem szedni"

Hát ne kezdd újra:)

2011. máj. 12. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Napi ötször? Atyaég...Még "egészséges koromban" sem bírtam annyiszor enni,amióta Metformint szedek,azóta meg örülök, ha naponta kétszer, maximum 3-szor bírok:S Sokat gyalogolok, néha végigcsinálom "Norbi duci tréningjét"(pirul), de nem vagyok rendszeres, az a baj:(Minden esetre tényleg összeszedem magam és megpróbálok fogyni, hátha akkor elhagyhatom a gyógyszert.Köszönöm a válaszotokat még egyszer!


Mások tapasztalatát is szívesen várom!

2011. máj. 12. 22:24
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem nagyon tudok más alternatívát, a többi fogamzásgátlási módszerben nem igazán bízok.
2011. máj. 12. 22:25
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Óvszer, pesszárium+spermicid, ha szültél már spirál?...

Nem tudom miért kísérleteznél vele tovább, ha lehet, hogy az okozta a gondot. De te tudod, te dolgod:)

2011. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
89%

A cukordiéta lényege nem az, hogy koplalsz, hanem az, hogy állandó szinten tartsd a vércukrot! Az se jó ha a koplalás miatt hipoglikémiás leszel. Kenyeret is lehet fogyasztani (reggelire, vacsorára 6 dkg=másfél-két szelet), de lehetőleg teljes kiőrlésűt, vagy barnát, mert a rostok segítenek elnyújtani a vércukor görbét (glikémiás index). Ezenkívül lehet enni sok zöldséget, gyümölcsöt (kivéve a banánt, és a szőlőt), valamint sovány felvágottakat, húsokat.

Ha gondolod elküldök egy 160g ch/1500 Kcal diétás étrendet, amivel lehet fogyni rendesen, és éhezni sem kell.

2011. máj. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!