Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » "a csökkenő izom-glikogén...

"a csökkenő izom-glikogén szint növeli a zsíroxidációt. " Ez vajon tényleg igaz?

Figyelt kérdés
Tehát ezek szerint edzés után amikor már kiürültek a glikogén-raktárak, nem is kell szénhidrátot pótolni?
2011. máj. 14. 21:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakember a témában, csak azt tudom leírni, amit logikusnak gondolok. Szerintem ez attól függ, hogy mi a célod. Ha az izom nem jut elég szénhidráthoz, logikus, hogy a zsírokat kezdi bontani. Ha gondoskodsz a glikogénraktárak pótlásáról, azzal növelheted a teljesítményt (lásd: sportolók tésztadiétája verseny előtt), viszont csökkented a zsírok felhasználását. El kell dönteni, hogy elsősorban fogyni szeretnél vagy kimagasló teljesítményt nyújtani.
2011. máj. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez igaz. Először mindig a szénhidrátokat (glikogén) használja fel az izomzat, és csak ezután áll át a zsírokból származó "üzemanyagra". Vagyis csak attól a ponttól indul a zsírégetés, amikor a glikogénraktárak kiürültek (ha jól rémlik, de nem vagyok ebben biztos, ez a pont kb. 20perc kitartó futás után jön el).


A szénhidrát "pótlás" alatt nem tudom mit értesz, mert a glikogénraktárak előbb-utóbb úgyis feltöltődnek a vér cukortartalmából (ami pedig a táplálékból származik). Ha az alapétkezésen felül "pótolod" a szénhidrátot, abból 100% zsír fog keletkezni, így az edzésed sz.rt sem ér...

2011. máj. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! És ha a fehérjebevitel nem történik meg edzés után, akkor mindenképpen más izomból fogja kivenni a szervezet?
2011. máj. 14. 21:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Az elsőt kiegészítve, a glikogénraktárakat akkor érdemes előre "feltölteni" sok szénhidráttal, ha valaki a rövidtávú teljesítményt akarja fokozni (pl. 100m-es sprinter verseny előtti napon), de ha csak fogyni akarsz vagy állóképességet növelni, akkor inkább ne csináld ezt.
2011. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Szénhidrát pótlás alatt az edzések utáni szénhidrátbevitelre gondoltam( például sokan tömegnövelőt szednek, vagy szőlőcukrot)
2011. máj. 14. 21:22
 6/6 anonim ***** válasza:
A fehérjepótlásos részhez sajnos nem értek annyira, de az biztos, hogy a feleslegben(!) bevitt aminosavak is 100% zsírrá metabolizálódnak, így logikus, hogy akkor kell őket bevinni, amikor nagy rájuk az igény (vagyis az edzés környékén és nem utána egy nappal).
2011. máj. 14. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!