Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan kell alkalmazni a...

Hogyan kell alkalmazni a kurkumát, izom és izületi gyulladás kezeléseként?

Figyelt kérdés
Mennyit kell naponta elfogyasztani és meddig kell egy ilyen kúrát csinálni?
2011. okt. 15. 15:40
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajna azt nem tudom, de én szinte minden levesbe teszek, nemcsak szép színe miatt, hanem azért mert egészséges, minden nap eszem levest a refluxom miatt, így naponta adagolom magamnak a kurkumát.

Ha ízületi gyulladásod van, akkor sok zöldségfélét kell enni és ha teszel a levesekbe, főzelékbe, napi 1 mokkáskanálnyit (rizses dolgokba is finom), akkor szerintem az már elég.

2011. okt. 17. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

nekem is ez a betegségem.

antioxidáns és gyulladáscsökkentő ételek után kutattam..

ilyenek a kurkuma, mazsola, lenmag, zöld tea, E-vitamin, mustármag..


és még 1-2 tipp egy külföldi oldalról:


A-vitamin és a D-vitamin:

Narancs, papaya, sárgarépa, teljes tej és a vaj, minden zöld leveles zöldségek, paradicsom és a nyers banán. A napfény is fontos tényező.


-A gyümölcsök jótékonyak az ízületi gyulladás megelőzésére: alma, citrom, narancs, banán, körte, a különböző bogyós gyümölcsök, sárgabarack, ananász, szilva és dinnye.


-kerüld a cukrot, kávét, vörös húst, gabonát, dióféléket


-egyél sok halat (szardínia, lazac, pisztráng, makréla)


Én kurkumát azt hiszem csak egyszer használtam rizsben, meg talán egyszer levesben is :) nekem nem igazán ízlik, bár levesben nem igazán érezhető ha nem sokat teszek bele :)


Bár nem a kérdésre válaszoltam, remélem hasznosnak találtad amiket írtam

2011. dec. 11. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!