Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyünk a vizesedés ellen?!

Mit tegyünk a vizesedés ellen?!

Figyelt kérdés

Az anyukám, lába vizesedik (dohányzott és ivott is) és nem múlik el. Hiába szed vízhajtót, orvost már hívtunk hozzá, írt fel gyógyszert is, de az sem használ csak rosszabb lett. Először csak bokáig volt vizes most meg már az egész lába és egy kis időre se múlik el. Valakinek esetleg valami tapasztalata? Vagy mit csináljunk vele? Öreg már egy kicsit, 65 éves. Szellemileg egy kicsit le van épülve,mert nem hallgat ránk, nem csinálja azt amit mondunk neki, pedig az egészsége érdekében tesszük.


39/N


2011. máj. 15. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Éjszaka lemegy neki? Mert akkor reggel még az ágyban ülve gumis fáslival lehetne körbetekerni a lábát, akkor kevésbé dagad be.

Szerintem 1 próbát megér.

2011. máj. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy éjszakára se megy le.
2011. máj. 15. 19:56
 3/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sajnos nagyon keveset tehetünk érte, ha a vízhajtók nem segítenek. Minden esetre,szedni kell és ha nincs eredmény érdemes lenne egy másik dokit is felkeresni.Megpróbálhatjátok este felpolcolni a lábát, hogy jobb legyen a keringés, kerülje a szűk zoknit, cipőt és lehetőleg a terhelést is, beleértve a sok állást is.Jó hatásúak a vízhajtó teák és a lábfürdők is.Sajnos nála ezek sem biztos , hogy segítenek.Talán még megemlítem, hogy kerülje a tűző napot.Remélem találtok egy orvost, aki tud mondani valami biztatót.Én még szerencsére jól reagálok a gyógyszerre, de a kiváltó okot, nálam sem találják.
2011. máj. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
kardiológiai kivizsgálás-valószínűleg alkoholos eredetű szívelégtelensége van.
2011. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen mindhárom választ! Ment a zöld kéz :)
2011. máj. 18. 21:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!