Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Körömgombára mi a jó?

Körömgombára mi a jó?

Figyelt kérdés

Canestennel kenem, az megfelel?

Vagy valami házi praktika? Fel is vált már egy kicsit a körmöm és sárga. Az uszodába szedhettem össze :(

Valami ötlet?


2011. máj. 17. 15:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Annyi reklám van! Canestennek ez az eltávolítja a gombás körmöt, meg van az Ásókás. Utóbbi annyira horror, hogy fogalmam sincs, milyen gyógyszert reklámoz, csak azt tudom, hogy Ásóka a frászt hozza rám. Gyógyszertárban biztos tudnak tanácsot adni.
2011. máj. 17. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem csak a körmöm, a lábam is gombás volt. Nem egészséges, de én esténként zuhanyzáskor hipóval locsolgattam, nem nagyon, csak picit. Aztán terbisillel kentem heteken át a lábam, plusz a nagylábujjam körme alá, de jól benyomkodtam a kenőcsöt. Kopp-kopp, semmi bajom azóta. A cipőket és papucsokat is fertőtleníteni kell. Ne hagyd el, kezeld most ki, mert később sokkal nehezebb lesz.
2011. máj. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A sima Canesten nem jó körömre. Van a Canespro kenőcs, az jó, csak drága. Kb 5000 forint egy körömre.
2011. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Mindenképp vedd komolyan! A gomba elég makacs, átterjedhet máshova is a szervezetedben. Általában gyógyszert is szoktak ilyenkor alkalmazni.

Azt hallottam, hogy a Scholl ecsetelő nagyon jó, meg persze a Canesten is. Amúgy figyelj arra, hogy semmit nem ér az ecsetelgetés, meg minden más, ha belül tökéletes táptalajt biztosítasz a gombáknak. Próbálj az étkezéseden változtatni, mellőzd egy kis ideig a szénhidrátot, a cukrot! Készülj fel arra, hogy elég sokáig tart, mire megszabadulsz tőle.. :( Remélem tudtam segtíeni, jobbulást!

2011. máj. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Körömgombára érdemesebb olyan gyógyszerformát választani, ami helyben a körmön marad, hogy jobban bejusson a köröm szarutartalmába. Emiatt a hagyományos, lábgombára egyébként kiváló kenőcsök nem sokat érnek körömgomba esetén.

Érdemes a gombás részt lereszelni, és napi egyszer legalább fertőtlenítő oldatba (Neomagnol tablettából készült oldat, Betadine, esetleg házi praktikák rajongóinak: ecet) áztatni.

Ha a gombás rész nem haladja meg a körömlemez felszínének 1/3 részét, akkor helyi kezeléssel kezelgethető: Loceryl vagy Batrafen gyógyszeres körömlakkal lekenhető, vagy az új, Canesten Pro-nál valamivel olcsóbb a Nailner nevű ecsetelő, melyet az első hónapban napi 2x, utána napi 1x kell alkalmazni.

Ha a körömlemez felszínének 1/3-át meghaladó gombás folyamatról van szó, akkor bőrgyógyásszal konzultálj.


Tudni kell, ez hónapokig, akár egy évig is elhúzódó gyógyulású állapot, szóval légy türelemmel :)

2011. máj. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!