Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Tippek hajzsírosodás ellen?

Tippek hajzsírosodás ellen?

Figyelt kérdés
Sokféle sampont kipróbáltam már, a gyakoribb mosás épp úgy nem használ, mint a ritkább, a sampon árával is így vagyok, az 1000 Ft-os éppúgy nem használ, mint az 500 Ft-os. A fodrászom azt javasolta, mossam ritkábban, és egy idő után hozzáigazodik a zsírosodás, de ez a tanács nem vált be. Most kb4-5 naponta mosom, és amellett hogy nagyon csúnya, ha zsíros, a közérzetem se jó, mert viszketni kezd, fülledtnek érzem. Mit javasoltok? Van valami extra különleges módszer, ami bevált?
2011. máj. 19. 13:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,én azt csinálom,hogy wu2-vel mosom,tudod van zsíros hajra való,és amikor mosom akkor 3x egymás után,eléggé bevált.Viszont egy héten csak 2x,hétfőn és csütörtökön.Ja és a balzsam csak a hajvégeket érheti,hatóidő max.1perc,és a végén frissítő langyos vízzel fejezem be.

Váljon ez szokásoddá neked is.És a stressz zsírosítja...

2011. máj. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A 4-5 nap normális (főleg szennyezett levegőjű városban), nem gyakori. Én 3-4 naponként mosom. 2 dolog van: a lehető legritkább mosás és hogy nomál hajra való sampont kell használni (A zsíros hajra valóban több mosószer van és kevesebb kondicionáló, a mosószer pedig irritálja a fejbőrt). Több fodrászt kérdeztem, nincs rá gyógymód.

Táplálkozással kicsit lehet javítani rajta (nekem pl. az édesítő okozott olyan zsírosodást, hogy 1 nap után úgy néztem ki, mint aki 1 hete nem mosott hajat - mikor abbahagytam, kellett 1 év, mire rendbejött!), meg pl. a PCOS (meg egyéb hormonzavar is) jár zsírosodással. Ha egészséges vagy, akkor viszont nem igazán segít semmi.

Én a Revalidot is próbáltam. Hááát... a körmeim megerősödtek. :)

2011. máj. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én egy héten 2× mosom meg. Ahogy számoltam talán gyakrabban is mint te. Szerintem ennyi kell. Van ismerősöm, aki egy héten egyszer. Irigylem. Nekem ez vált be:

- Alaposan meg kell mosni. Többször öblítem és samponozom

- Nem használok semmi egyéb ilyen olyan balzsamot ezt azt. Megfigyeltem, hogy hiába állítják az ellenkezőjét a reklámok, nekem gyorsabban zsírosodik.

- No és a jókis W2 sampon. Semmi extra, ettől zsírosodik a legkevésbé.


Valóban igaza van a fodrászodnak, hogy próbáld ki csúsztatni a hajmosások idejét és akkor alkalmazkodik hozzá a hajad.


Jobb ötletem nekem sincs.

2011. máj. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elolvastam az 1. választ. Hááát... nekem pont azt mondták a fodrászok, hogy ha hetente 2-szer vagy gyakrabban mosom, akkor egyszer szabad samponozni. (Én régen 2-szer samponoztam.) Ha ennél ritkábban, akkor esetleg 2-szer. A 3 az már brutális szerintem.
2011. máj. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Bp-n élek, a belváros közepén :D Elég zsíros a hajam, én már eskü mindent kipróbáltam, de így is kétnaponta kell mosnom, sőt, ha nem kap balzsamot a hajam, jobban zsírosodik (!!!), a hajvasalás miatt pedig kell a kondicionáló a hajvégre. Nekem a fodrászom azt mondta fodrász kellékesnél vegyek sampon és balzsamot is. Ki fogom próbálni... hátha. :/
2011. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

ma 13:58 vagyok


Én is legalább 3× samponozom. De a fodrászom is 2× szokta.


Egyszer egy tanuló fodrászatban voltam. Ott a fodrász tette a dolgát és közben magyarázta a tanítványoknak. Ő mondta nekik, hogy figyeljétek meg, hogy az első samponozás kevésbé habzik, mert ekkor jön le a kosz ami gátolja a habzást. A második samponozás mindig lényegesen jobban habzik.


Nem vagyok fodrász csak hallottam ezt az oktatást, soha bele se gondoltam, hogy esetleg nem lehet igaz.

2011. máj. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!