Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Igaz-e, hogy a sztressz...

Igaz-e, hogy a sztressz megöli az agysejteket? S ha igen, milyen gyorsan okozhat elbutulást?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha biokémiai szempontból közelítem meg, lehetséges. Léteznek stressz hatására termelődő vegyületek, másodlagos anyagcseretermékek, ill hormonok. Valószínű, hogy egyesek felgyülemlése az idegsejtekben egy idő után működésképtelenné teszi azt. Ez viszonylag lassú folyamat. Másrészt, gyorsabb folyamat is lehet erre, ha az idegsejtek gyakran és sokáig "túlterhelődnek".
2011. máj. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
43%
Valami lehet,mert én mióta folyamatos stressznek vagyok kitéve,mindent elfelejtek!hogyha mondanak nekem valamit,2nap múlva már nem tudom pontosan vissza mondani. :S
2011. máj. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebben valóban lehet valami nagyon erős stresznek vagyok kitéve naponta + szorongásnak. És arra se emléksze mi történt tegnap, csak nagyon halványan!
2013. aug. 26. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nálam is jöttek létre memóriazavarok, de a rendszeres futás segített ellenük.
2013. aug. 27. 06:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!