Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Napi 10 órát dolgozom megfeszí...

Napi 10 órát dolgozom megfeszített tempóban monitor előtt. Nap végén hányinger, szem- és fejfájás mitől van?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 13:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

A napi 10 óra megfeszített munkától a monitor előtt. :)


Tarts óránként 5-10 perc szünetet, igyál sok folyadékot, egyél rendszeresen. Ügyelj rá, hogy sokat pislogj munka közben, ez nedvesíti a szemed és megakadályozza a szárazságot, fájdalmat, gyulladást.

2011. jún. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Ez szinte törvényszerű. Ez túlzottan nagy igénybevétel. Megbosszulja magát. Változtass, ha tudsz.
2011. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előzőkhöz, annyit fűznék csak hozzá, hogy próbálj meg állva dolgozno, mint a középkori kódex másolók, sokkal jobb lesz a keringésnek és a gerincnek, a régi szerzetesek is eldolgozgattak 8-10 órácskát...

Tarts pihenőt legalább óránként (séta, meditáció...stb)

Ja és ne dolgozz 8 órát a gép előtt, mert pár év és kileszel mint a mosogatórongy, nem hiszem, hogy van dolog, ami az egészségedet megérné... talán át kéne gondolni az egész életedet...

Pénzed vagy állásod lehet még, de jó szemed, meg egészséged, meg idegrendszered csak egy van, ha elszúrod, annyi...

2011. jún. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy megteheti, hogy nem dolgozik napi 8 órát a gép előtt. Én se tehetem meg. :(
2011. jún. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
megint az előző. csak annyit szeretnék az előző üzenetemen pontosítani, hogy a kódex másolók nem egy Istenverte villogó képernyő előtt dolgoztak 8-10 órát, aminek az egészségre tett hatásairól nem sokat tudunk, de amit tudunk róla, abban nincs semmi jó...
2011. jún. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Palmnak

Miért ne tehetnétek meg? Talán kényszermunkán vagytok?

Szabad emberek vagyunk. (a látszat ellenére...)

Pontosabban választás kérdése, az egészséged fontosabb, vagy az állásod?

El kell dönteni, ha együtt nem megy...

2011. jún. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Figyi, ez nem egy állás, hanem hivatás. Építész vagyok, tervezőirodán, mégis mit kéne csinálnom, elmenni virágkötőnek? Ettől függetlenül nem sírok ezen, az én választásom, csak éppen ha a hivatásomnak akarok élni, akkor annak ez a szükségszerű vonzata, hogy mindennap gép előtt dolgozom.
2011. jún. 9. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Figyu! Örvendetes, hogy hivatásnak tekinted a szakmádat és örömedet leled benne... ez ritka manapság.

Én szövegekkel foglalkozom, és olykor én is örömemet lelem benne, lehet mondani ebből élek, de ha azt érezném, hogy kikészít, mint a topikost, akkor bizony otthagynám, mint szent Pál a bojnyikokat, akármilyen "hivatás" vagy nem, mert ez a dolog nem a hivatás meg ilyesmik nézőpontjából vizsgálandó, hanem az egészség szempontjából, ha egy operaénekesnek kikészülnek a hangszálai nem énekelhet többet és passz, figyu, qrva egyszerű: ha tovább énekel, megnémul, ha tovább csinálja a topikos feltehetően súlyos egészségkárosodása lesz, ezért kért ilyen módon segítséget, ha erről lebeszéled, ilyen-olyan ideológiák mentén, nem hiszem hogy jót teszel neki

2011. jún. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem beszéltem le senkit semmiről. De ez akkor sem ilyen egyszerű, hogy egyből lelécelsz az állásodból...


Én is azt írtam, hogy változtasson dolgokon, muszáj is neki, hiszen a tünetei tényleg azt mutatják, hogy sok, amit csinál.

2011. jún. 9. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem egyszerű, mi egyszerű a világon? Talán amit leegyszerűsítünk, igenné és nemmé, fehérré és feketévé. Ezt javallom. Nem a szürkét...

Az élet a döntések története, a legtöbb ember nem hajlandó dönteni, hanem azt várja, hogy mások döntsenek felőle, csak egy a gond azok a mások, nem a te érdekeidet nézik, hanem a sajátjukat...

2011. jún. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!