Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A bokám külső csúcsából...

A bokám külső csúcsából letört egy 2*3 mm-es darab. Járógipsz muszáj 5 hétig?

Figyelt kérdés
Vasárnap történt a dolog, ma voltam vele kórházban. Kaptam rá fekvőgipszet, amit egy hétig kell hordani, utána pedig 5 hét járógipsz következne. A baleset után 2 nappal már elég könnyedén tudtam vele menni, alig fájt. A kérdésem a következő: ha már szinte nem is fáj, akkor is muszáj lesz az 5 hét járógipsz?
2011. jún. 2. 15:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell tovább gipsz. Ha az orvos dumálni próbál, mondd meg, hogy a "Gyakorikérdések.hu-n"azt mondták nem kell. Vágd le magadnak nyugodtan, valami bicskával.
2011. jún. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Kösz szépen a választ...

Csak érdeklődésnek szántam a kérdést, természetesen az orvostól is meg fogom kérdezni.

Normális válaszokra/véleményekre lennék kíváncsi.

2011. jún. 8. 09:25
 3/16 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik lábközépcsontom törött el egyszer, és úgy emlékszem, nekem is hat hétig volt begipszelve. Szóval alighanem muszáj lesz. A gyógyulásod érdekében.
2011. jún. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszi.

Csak azért gondoltam, mert igazából nem tört el a lábam, csak a csontból törött le egy kis darab. Menni is tudok rendesen, szinte nem is fáj.

2011. jún. 8. 11:49
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát, nekem sem fájt különösebben, két nap múlva mentem csak el orvoshoz. Meg utána sem, bicikliztem is a gipszelt lábammal :)


De, ha nincs rögzítve, később komoly baja lehet a lábadnak, szóval szerintem ne kockáztasd meg. Sz@r a gipsz, de hát ki lehet bírni.

2011. jún. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Oké, köszi! :)

Holnap megyek kontrollra, remélem minden rendben lesz.

Neked járógipszed milyen volt? Sima vagy műanyag?

2011. jún. 8. 13:12
 7/16 anonim ***** válasza:

Nekem még a sima járógipsz volt :( ez a hagyományos fehér, azzal tekerték körbe a lábam, meg a talpam alá kaptam egy gumisarkat, amin menni tudtam vele. De ez már jópár éve történt, úgy tudom ma már alapból vannak ezek a könnyített gipszek is, csak azért fizetni kell. De biztos megéri, szerintem azt válaszd.


Én azt utáltam benne, hogy nem tudtam megmosni a lábam, meg marhára fázott is benne (március körül), lábujjam meg kivolt elől :(

2011. jún. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, én a könnyítettet szeretném, doki azt mondta 9800 ft. Úgy gondolom nyárra megéri ilyet venni, mert megpusztulnék a simában biztos. :)

Azért még figyelgesd ezt a kérdést, mert még biztos írni fogok. Végre találtam valakit, akivel lehet erről beszélni. :)

2011. jún. 8. 16:18
 9/16 anonim ***** válasza:

Persze, írj nyugodtan. Véletlen,hogy észrevettem a kérdést, mert nem szoktam ebbe a rovatba benézni :)


Nem lehet semmi nyáron se, jó meleg lehet most a gipsz. :(

Mindenképpen könnyítettet kérjél akkor. Sajna nekem 10 éve történt, nem is említették, hogy van ilyen. Akkor még talán nem is volt M.o.-on.


Amúgy Neked, hogy tört el?


Én elég röhejesen hoztam össze, otthon rohantam felvenni a telefont és a papucsból kifordult a lábam.

2011. jún. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Este kint voltam a szabadban és beleléptem egy gödörbe...

Először azt hittem, csak kiment a bokám, de mint kiderült nem így lett.

2011. jún. 9. 07:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!