Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A tiglicerid, a SALP, a...

A tiglicerid, a SALP, a kolesterin és a vvs magasabb a véremben a normálisnál. Ezek lehetnek valamilyen betegségnek a tünetei, illetve vele járójai és egyáltalán mit jelentenek?

Figyelt kérdés
2008. febr. 20. 09:14
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Triglicerid:A táplálékkal felvett zsírok alkotórészei a trigliceridek testünk zsírszövetei is túlnyomó részt ebből állnak.Vizsgálata fontos az érszűkület és a szívbetgségek kockázatának korai kiszűréséhez.Magasabb érték utalhat szívbetegség magasabb rizikójára különösen ha magasabb ldl koleszterinnel párosul.Utalhat zsíranyagcsere zavarra valamint kezeletlen cukorbetegség esetén is magasabb .A túl sokáig elszorított véna is túl magas értékeket adhat. A tesztet éhgyomorra kell elvégezni továbbá a teszt előőt 24 órával nem szabad alkoholt fogyasztani.

Kolesterin:2 részből tevődik össze HDL a jó koleszterin a lerakódott koleszterint az érfalból vissza szállítja a májba amely ott lebomlik.Alacsony szintje esetén nő a szívbetegség valamint az agyvérzés kockázata.Ha magas az értéke 54mg/dl fölött jelentősen csökken az érszűkület valamint a szív és érrendszeri betegségek kockázata.

LDL rossz koleszterinha túl sok termelődik belőle lerakódik az érfalakba.A dohányzás és a koleszterinben gazdag táplálkozás emeli az ldl szintet a mozgás és a koleszterin szegény táplálkozás csökkenti.6,2 mmol/l felett az érrendszeri megbetegedések és az agyvérzés magas kockázatának esélyét jelenti.

Összkoleszterin a vérzsír amelyet a test termel és az állati eredetű ételekkel is bekerül a szervezetbe.A sejtmembrán fontos alkotó eleme LDL-és HDL koleszterinként szállítódik.A magas érték szintén a szív és érrendszeri megbetegedésre utalhat,hajlamosíthat normál össz értéke:200 mg/dl.

VVS szerintem vörösvérsejt ha sok ez is utalhat érrendszeri és szív problémára . a salp sajna nem tudom mi.Remélem érthető voltam.A lényeg hogy sürgős életmód váltásra van szükséged.A sport legfőképp a kardio mozgás csökkenti ezeket az eredményeket egyél több zöldséget húst inkább javarészt szárnyast és halat.Kiegészítőként egyél c-vitamin e -vitamint fokhagymát/kapszulában kapható,nem leszel büdös/ valamint halolajat szintén kapszulában lehet kapni.Szerintem ne késlekedj. Sok sikert.Ja és a fogyás emelett csodákra képes.Ha esteleg fázik a lábad,elszineződik netán még zsibbadnak is a végtagjaid ajánlom a sonoterápiát a neten olvashatsz róla.

2008. febr. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!