Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Haj- és szőrtépkedés?

Haj- és szőrtépkedés?

Figyelt kérdés

Állandóan kitépkedem sok hajszálam. Főleg akkor ha ideges vagyok. Megfogom a tövénél és kitépem. Mindig próbálom úgy, hogy a gyökere is kijöjjön mert szeretem nézegetni :S A lábam tiszta seb mert csipesszel mindig tépkedem a szőrszálaim, ha tudom hogy este le fogom borotválni akkor sem bírom ki. A csipesszel mindig kicsípem a bőrt is, és most megint nem tudom meddig nem tudok rövidnadrágot felvenni...

A másik hogy ollóval is mindig vagdosom a hajam. Egy szálat egyszerre. Mostanában mindig elteszem a csipeszt és az ollót a fiók mélyére, de tudom hogy ott van és nem bírom magam fegyelmezni hogy ne vegyem őket elő.

Most ez mi? Normális ez?


2011. jún. 4. 16:42
 1/9 A kérdező kommentje:
most is tiszta fekete az asztalom a sok hajtól :S
2011. jún. 4. 16:43
 2/9 anonim ***** válasza:
Dehogy normális, menj pszichológushoz, valami lelki gondot van, amit így vezetsz le.
2011. jún. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nem hiszem... Én pl. attól leszek ideges,ha véletlenül kitépek mondjuk 10 szálat. Szerintem valami idegi bajod lehet(ne vedd sértésnek) szerintem menj el orvoshoz,mert ez így nem hiszem hogy neked jó lenne. :/
2011. jún. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

csak pótcselekvés mikor ideges vagy, ennyi, semmi extra.


rágózz, vagy szerezz vmi biszbaszt, amit tudsz cseszegetni, mikor tanulsz.

2011. jún. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
az a gond hogy nem CSAK akkor amikor ideges vagyok, hanem mindig. amikor ideges vagyok akkor többet tépek ki.
2011. jún. 4. 17:58
 6/9 anonim válasza:

nekem is ez volt a problémám és még mindig van... igazából én tudom az okát, hogy miért tépkedem de nem tudok sokat tenni érte(tudnék csak 0 életkedvem van)...a szüleim vették észre a tépkedés első nyomait (még 2év után is látszik egy picit) és elvittek a házi orvosomhoz...és ő elküldött pszichológushoz akihez a mai nap is járok...úgy tudja a pszichológus és a szüleim is, hogy a suli miatt van minden...de sajnos nem...

ez manapság egy nagyon gyakori betegség amiben sok ember szenved valakinek tárgyak rágásában(szék, asztal) nyilvánul meg valakinek pedig haj/szőr tépkedéssel...

16/F

2011. jún. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Egy pár éve nekem is volt ilyen problémám, de én a szőrszálakat nem tépkedtem. Elkezdtem növeszteni a hajamat és állandóan egyenként tépkedtem a hajszálakat. Mivel fiú vagyok levágtam rövidre és így megoldódott a probléma.

De mivel azt veszem le a szövegből, hogy lány vagy ez neked nemigazán menne vagyis nemtom mennyire jön be a rövid haj :S :)

2011. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A betegséged trichotillomaniának hívják. Ami lényegében pszichiátriai betegség. Keress fel szakorvost! Elbeszélgetéssel és/vagy gyógyszerrel segíthet.
2011. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. jún. 6. 22:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!