Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan vehetnék részt nézőként...

Hogyan vehetnék részt nézőként egy boncoláson? (leírás)

Figyelt kérdés
Most kezdtem tetoválónak tanulni.Ahhoz ugye,hogy jó munkát csinálj,kell,hogy a tetoválás feküdjön az izmokra. Ehhez pedig azoknak ismeretére lenne szükség,ami persze megtanulható hellyel közzel könyvekből,de azért jó lenne "élőben" is látni ilyesmit. Tényleg semmi betegre nem kell gondolni,személy szerint idegenkedem is egy picit ettől,de a munkához jól jönne.Sajnos sem én sem a mesterem nem vagyunk sem orvostan hallgatok,sem egészségügyi dolgozók,ismeretségeink sincsenek. A munka mellett egyetemre járok,ott próbáltam kérdezősködni,de nem nagyon van foganatja. Ha valaki esetleg tudna ajánlani valamit,hogyan kerülhetnék mégis egy boncasztal közelébe,legalább egyszer, nagyon megköszönném.
2011. jún. 6. 13:30
 1/9 eNerdzsy ***** válasza:

Először is boncoláskor nem nyúzzák meg az alanyt, hogy az izomrostok jobban látsszanak.

Másodszor pedig nem csak gyúrósokat szoktak boncolni ezért egy anatómiai atlasz jobban megvilágosítja a témát mintha egy 80 éves nénikét darabolnak előtted.

2011. jún. 6. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2011. jún. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Tetoválás tanuláshoz minek?Ráadásul még idegenkedsz is tőle,én a helyedbe nem erőltetném a dolgot.
2011. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én tényleg szeretném,és megnézném. 2. válaszoló : pest környékén,de bárhova kimennénk megnézni...
2011. jún. 6. 13:57
 5/9 anonim ***** válasza:

Egy boncoláson nem úgy boncolnak, hogy leszedik a bőrt. Az izmokat NEM fogod látni akkor sem, ha bejutsz egy boncolásra. Olyan atlaszban nézd meg, ami fényképes (pl. Yokochi).

Anatómia gyakorlaton láthatnál ilyet élőben, de oda orvostanhallgatókon kívül senki nem mehet be.

2011. jún. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, neked tényleg anatómiai boncolást kellene látnod, olyat viszont csak az orvosi egyetemeken végeznek. A SOTE anat intézeténél lenne érdemes érdeklődni, de nagy esély van rá, hogy azt mondják, nem, vagy ha igent mondanak lehet, hogy fizetned kell érte.
2011. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Igen, ahogy már írták sem a pathológián, sem az igazságügyön nem láthatsz izmokat, mivel a bőrt nem nyúzzák le. Egyedül az anatómiai boncolásnak lenne értelme, de oda nem lehet bejutni ha nem vagy orvostanhallgató (nálunk pl. mágneskártyás rendszer van). Egyébként szerintem sem nagyon lenne értelme, úgyis meg lehet nézni, hogy szépen mutat-e egy tetoválás, ha előtte felskicceled a bőrre a mintát, megkéred hogy mozogjon vele stb. mivel nagyok az egyéni különbségek az izomzatban. (mármint nyilván a méretére/kidolgozottságára gondolok) Saját tapasztalatból mondom, hogy nemcsak az izom számít, hanem az is, hogy milyen mennyiségű zsír van a bőr alatt...

Egy tetovált orvostanhallgató :)

2011. jún. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek :)
2011. jún. 6. 15:58
 9/9 anonim ***** válasza:

Lattam egyszer a bodies nevu kiallitast, ahol valaha elt emberek teste volt kiallitva, valakinek a bore hianyzott, az izomrendszere, valakinek csak a csontvaza volt lathato.


Ha guglizod, hogy bodies (vagy bodies expo) sok kepet talalsz, ahol az izmok is szepen latszanak.

Peldaul itt: www.babble.com/CS/blogs/strollerderby/0.jpg

2011. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!