Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha stresszes...

Mit tegyek, ha stresszes helyzetekben jön rám a nagy WC-zés és olyankor nem tudom visszatartani?

Figyelt kérdés
Stresszes helyzeten értsetek vizsgákat,megmérettetéseket,viszont már előfordult akkor is,ha megláttam a volt barátomat egy másik nővel.Az a baj,hogy ez állandósult és elég szorongós vagyok,ami miatt visszahúzódóbbá váltam és félek elmenni otthonról,nehogy olyankor jöjjön rám,amikor nem tudok valami miatt elmenni.Mit javasoltok?Volt már ilyen mással is?Nagyon rossz érzés,nem tudom,hogyan lehetne visszaállítani a testem működését..18/L
2011. jún. 9. 01:27
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Sziaa! :) Megnyugtatlak, nem vagy egyedül :D Velem is mindig ez van, elmesélek egy sztorit. Még 9.-ben javítódogát írtunk matekból(majdnem az egész osztály:D) a jobb jegyért. Matt csend volt a teremben, és egyszercsak megszólalt a hasam, de iszonyat hangosan, kb mindenki odanézett..még nagyon nem volt kész a dogám, és nem lehetett közben kimenni...lefehéredtem, kivert a víz, én mentem ki leghamarabb az óra végén... és sajnos azóta is ez van, nőgyógyásznál, orvosnál, vizsgák előtt... én sem tudom mit kéne, de amúgy, ha elmúlik a stresszhelyzet, akkor elmúlik a gyomoridegem is:) Szóval, nyugi, nem vagy egyedül :)
2011. jún. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
nálam is fennáll sajna, bé nemcsak strssztől, hanem a legváratlanabb helyzetekben. Múltkor mentem egy sráchoz, persze, hogy este fél 12-kor kellett rámjönnie... Azonkívül most félig-meddig itthonról dongozom, és msotanában du. 2- körül is kell mennem, ezt munkahelyen én személy szerint cikinek tartom.... Emberek vagyunk ide, vagy oda... Azért egy jóképű kollega bemegy utánam a koedukált wc-be.. hát nemár
2011. jún. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy nem vagyok egyedül!:) Viszont sokszor olyan helyzetekben fordul elő,mint pl. buszon vagy tömegben,ahol nagyon kellemetlenül érzem magam és mint irtam,nem birom visszatartani.Nagyon zavar ez engem.:(
2011. jún. 9. 01:38
 4/10 anonim ***** válasza:

Velem is mindig ez van. Csak nálam úgy, hogy pl. megyek vizsgára vagy utazás vagy valami és pont indulás előtt jön rám amikor már menni kéne. Késtem már le miatta buszt. De egyébként nem tudom ti hogy értettétek, de rám konkrétan a hasmenés jön :D Érettséginél már az miatt voltam legjobban ideges hogy nehogy rám jöjjön :D De vettem be előtte Lopediumot és akkor megnyugodott a lelkem, hogy nem lesz baj.

Amúgy, szó szerint kell érteni , hogy nem tudod visszatartani ? Szal hogy bemegy...?

Am annyit lehet tenni, hogy bebeszéled magadnak, hogy úgyse kell majd és akkor nem is kell. Volt egy időszak amikor úgy féltem ettől a wczési dologtól, hgy azon kattogott az agyam folyton, hogy úgyis kelleni fog akkor mit csináljak stb.

2011. jún. 9. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hát, elég lehangolónak tartom, hogy a fiatal korosztályt is érinti. Én 30+ N vagyok, és pont ugyanígy reagálok stresszes helyzetekre. Én mondjuk járok pszichoterápiára, bár nem olyan régen, és nekem a nyugtató segített, csak érzem, hogy már kevés, még valami kellene. Tegnap, indulás előtt - meg máskor is - csekkolnom kellett, hogy most tényleg, vagy csak úgy érzem... Nagyon f*s helyzet, hogy stilszerű legyek.
2011. jún. 9. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Mit jelent, hogy nem tudod visszatartani? Hogy be is szarsz?

Mert ezesetben csak a pelenkázás a megoldás, mint az öregeknél meg az inkontinenciásoknál. Amúgy való igaz, hogyha lelki okai vannak, akkor pszichoterápiára lehet szükséged.

2011. jún. 9. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Be is kakálsz, annyira nem tudod tartani? Mert akkor pelenka a megoldás. :(

Amúgy menj pszichomókushoz,mert ez nem normális állapot. Persze, stresszhelyzetben nekem is morog a hasam, stb., de nem kell nagyywc-znem.

2011. jún. 9. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Azért egy jóképű kollega bemegy utánam a koedukált wc-be.. hát nemár"


Milyen munkahely az, ahol koedukált WC van???

2011. jún. 9. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
egy fiktív minkahely :)mondom, még csak keresgélek. Szélsőséges problémának írtam, nyugi:) Egyébként kérdező, okoskodhatunk itt, de valószínűleg az orvosodtól hasznavehetőbb tanácsot kaphatsz a problémáddal kapcsolatban :(
2011. jún. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem,ne úgy értsétek,hogy bemegy.(Egyszer fordult ez velem elő évekkel ezelőtt.)Csak egyszerűen ha érzem,hogy most ki kell mennem,akkor mennem kell,nem bírom tartogatni,rögtön keresnem kell egy WC-t.Az a baj,hogy emiatt félek elmenni túrázni is meg stb. helyekre,ahol nem találnék.Nem hinném,hogy pelenkára lenne szükségem :) Annyira nem durva a helyzet,szerintem csak le kéne tudnom magam nyugtatni azokban a helyzetekben,de nem megy...
2011. jún. 9. 14:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!