Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy a stressztől...

Lehetséges, hogy a stressztől megy a hasam?

Figyelt kérdés
Olyanok válaszát várnám, akik éltek már át hasonlót, mostmár lassan két hete megy a hasam, de igen szakaszosan. Van hogy egy nap kétszer megyek wc-re és kb folyik, másnap már semmi bajom. Múlthét vége felé kezdtem felfigyelni rá, hogy mindig vizsganap reggelén/délelőttjén jön ez rám. Majd amint levizsgáztam semmi baj a gyomrommal, marha jókat kajálok, nem megy a hasam. Eddig sosem volt ilyen problémám a stressztől inkább a fejem fájt mindig, most felváltotta volna ez? Kicsit kellemetlen, pláne hogy van ez a hasmenős "járvány" is, anyu folyamatosan orvoshoz akar zavarni. Valószínűleg ideje is lesz elmenni, márcsak az ő megnyugtatására is, hogy nem kaptam el semmi bacit. Esetleg valakinek van valami jó ötlete, hogy mit lehet ilyen jellegű hasmenés ellen tenni? Próbáltam mindent, de ha a vizsga reggelén vagyok, és csak két szem kekszet eszek az is azonnal átszáguld rajtam. Aztán vizsga után megint semmi. Nagyon kellemetlen, hogy reggelizni sem tudok, pedig az azért nemárt. Próbáltam már a hasfogókat, de mire az hatni kezd már majdnem túlvagyok a vizsgán, szóval nem sok értelme volt. Bármilyen tanács jól jön!
2011. jún. 9. 06:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a helyzeted. Ne stresszelj annyira, nem az életed múlik egy vizsgán se! :) Én banánt szoktam enni ilyenkor, az is jó kis hasmegfogó és telít is.
2011. jún. 9. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ige, lehet stressztől, sőt, a stressz tünetei is változhatnak.Széntablettát is bevehetsz, jól megfogja a hasat és nincs mellékhatása.A citromfűtea pedig azért jó, mert nyugtat és idegi eredetű gyomor-bélpanaszokat is csillapítja.
2011. jún. 9. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, lehetséges. Bnőm is ilyen. Ha stresszel, akkor megy a hasa. De olyan is van, aki a stressztől hány...
2011. jún. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Velem sosem volt még ilyen, de akkor megnyugodtam hogy nem egyedi eset. Igazából ha felkészültem, és tudom hogy nem igen tudnak olyanba belekérdezni amit ne tudnék, akkor nincs bennem az a gyomorgörcs, csak kicsit feszült vagyok, de akkor is érkezik menetrendszerűen. Szóval nem mondanám, hogy halálra aggódom magam egy-egy vizsga előtt, még is jön. Most megint levizsgáztam, ebédre dupla annyit eszek, mint általában... :D
2011. jún. 9. 11:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Grat a vizsgádhoz :)

Velem is ez van, és hétfő-kedd-szerda szóbeli érettségi.

Tegnap óta már alig merek enni, nehogy akkor baj legyen.

Ma csak pár banánt, egy almát és egy répát ettem, de az is elég hamar kijött :/

Pedig nem nagyon idegeskedek még most.

Már lassan alig fogok merni kimozdulni itthonról, ha ilyen váratlanul jön mindig, ez nagyon rossz :/

(a tükrözéseknél nem találtak semmit se, az orvos se tudja mitől van) ...

2011. jún. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Igen, elég valószínű hogy nálad is csak az idegesség. Engem megnyugtatott a doki, hogyha már találtam benne "rendszert", akkor nincs gond! :)

Mostmár majd két hete vége a vizsgaidőszakomnak, azóta semmi probléma, tehát elég egyértelmű volt hogy a stressztől lehetett.

Azért igyekezz enni legalább egy pár falatot, nehogy attól legyél rosszul, hogy nem ettél!

2011. jún. 19. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!