Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » AIDS-re gyógyszerek mennyibe...

AIDS-re gyógyszerek mennyibe kerülnek?

Figyelt kérdés

NEM VAGYOK AIDS-es, csak érdekelne, mármint kiváncsi lettem hogy mennyibe kerülhetnek.


Mármint, olvastam már h különböző féle hatékonyabbnál hatékonyabb gyógyszerek vannak, de ezt a betegnek kell kifizetni (és ha igen kb mennyi?:O) vagy állja vmi szervezet vagy egyéb? Mert azért nem lehetnek olcsók:O


Amúgy és ilyen gyógyszerekkel (koktélokkal???) meddig élhet vki? Max 20 évig?:/ Vagy már ott tartunk h annyira deaktiválható h élete végéig eléldegél vki? (rendszeres gyógyszerezéssel)


2011. jún. 9. 17:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
A TB fizeti....
2011. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

ahham és milyen minőségűt? :D Most eza kérdezgetés úgy tűnbhet mintha én az lennék pedig nem csak kiváncsi lettem :D


és amit a TB fizet azzal meddig lehet eléldegélni?:O 20 év?:S


Vagy már olyanok a gyógyszerek h nmormálisan hosszú életet léehet vele élnbi?:O

2011. jún. 9. 17:54
 3/15 anonim ***** válasza:
34%

Ne haragudj de ezekre a kérdésekre csak egy AIDS betegekkel foglalkozó orvos tudna neked válaszolni.

miért érdekel ennyire ez a téma?


tisztában vagy egyáltalán azzal mi ez a betegség? Egy AIDS betegnek ált nincs 20 éve a túlélésre. 4-5 évvel számolnak.

2011. jún. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

utolsó, nagy tévedésbe vagy.


csak egyszerűen egy olvasmány egy hír felkeltette az érdeklődésemet.


"nincs a túlélésre 20 év max 4-5"

ez viszont nemigaz. amit mondasz h kb annyi időn belűl alakul ki az AIDS betegség, de ha ennyi lenne mindenkinek már rég meghalt volna mindenki.

2011. jún. 9. 20:51
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Hát akkor olvass továb és rájösz,ohgy a betegség és a virushordozás közt mi a különbség.
2011. jún. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Mástól esetleg kaphatok véleményt kommentet?:)
2011. jún. 9. 22:25
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal a HIV vírus végső stádiuma az AIDS. AIDS betegek már egészen biztos hogy nem élnek 20 évet, viszont aki csak hordozza a vírust és azt időben észreveszik, gyógyszerekkel lassítják a folyamatot, stb. Akkor viszonylag jól kordában tartható, tehát akár 20 évet is elélhet az ember mielőtt AIDS beteg lesz, majd rövid időn belül meghal.


Egyébként gyanítom ez is úgy működik, mint más tartós betegségeknél. Pl.: rákos betegek. A kezelések egy részét állja a tb, a gyógyszerek egy része szintén tb által támogatott, viszont a rákos betegek is teljesen rámennek anyagilag a hónapokig avagy sokszor évekig tartó kezelésekre, mert még a "támogatással" együtt is iszonyat drága a fizetésekhez képest ellátni egy ilyen beteget a gyógyszerekkel. Ha csak belegondolsz hogy egy sima fájdalomcsillapító is több száz forint, akkor simán el lehet képzelni hogy komolyabb, tartósan szedendő gyógyszerekre hány 10 ezer forint elmehet havonta.

2011. jún. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Drágák, de támogatja a TB. Árat nem tudok mondani, de logikusan végiggondolva is, minél modernebb egy gyógyszer, annál drágább, és mivel 1981-ben diagnosztizálták az első AIDS-beteget, nem túl régi fejlesztésekről van szó.


Kombinációban adagolják őket, a betegség stádiumának megfelelően, amit tudtommal a CD4+ : CD8+ sejtek arányával monitoroznak. Így a betegség stádiumához igazítják a megfelelő gyógyszeres kezelést.


Továbbá összekevered az AIDS betegséget a HIV pozitivitással. A HIV+ ember hordozó, tünetmentes (sőt, a kialakuláskor van egy window stage, amikor már hordozó, de még nem mutatható ki a vírus). Ekkor egyrészt népegészségügyi, másrészt megelőző lépéseket kell tenni. Ez a vírus altípusától (1, 2) függően 8-12 éves peridóus általában, ezt követően jelennek meg a tünetek. Ez két típusú lehet, kicsit különböző tünetekkel. Ekkor már társbetegségek és indikátorbetegségek is megjelenhetnek.

2011. jún. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
53%

"Vagy már ott tartunk h annyira deaktiválható h élete végéig eléldegél vki?"


Ezen azért jót mosolyogtam. Igen, pont élete végéig éldegél, mint mindannyian.

2011. jún. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

most nemértem.


vki azt mondja h max 20 év....te meg (utolsó) azt h akár élete végéig is eléldegélhet vele vki ha időben észreveszik.


most belezavarodtam xD

2011. jún. 19. 22:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!