Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A barátomnak aki 32 éves apró...

A barátomnak aki 32 éves apró lyukacskák vannak az arcbőrén, azt állította először, hogy azért, mert a unokaöccsétől elkapta a bárányhimlőt 4 éve. Igaz ez? Én nem nagyon hiszem el.

Figyelt kérdés
2011. jún. 12. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát pedig lehet, gyermekkorban eltűnik nyomtalanul, de ilyenkor már nem sajnos.
2011. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Meg, ha elvakarja, akkor bizony ott marad a kráter. Ezért nem szabad vakarózni, csak nagyon nehéz kibírni. Meg attól is függ hány éves korában kapta el. Ha felnőtt korban, nehezen gyógyul, nyoma marad és szövődményeket is okozhat. De az is lehet, hogy nagyon tágak a pórusai. Azon a kozmetikus tud segíteni. Ha valóban bárányhimlő okozta nyomok, nem fog eltűnni.
2011. jún. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Vagy nem ért semmit a bőréhez és simán tágak a pórusai, meg néhol eltömődtek.
2011. jún. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hidd csak el, mert van ilyen! A gyerekkori gennyes pattanások, aknék és igen, a bárányhimlő is okozhat később maradandó hegeket amennyiben elkaparja valaki és heggel gyógyul. Ez általában látható az arcon ilyenkor "göröngyös" egyenlőtlenségek, apró redők, mélyedések láthatóak.
2011. jún. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak azért tettem fel, mert egy ismerős néni szerint a piálástól meg a nyugtatóktól ilyen, amit régen szedett.
2011. jún. 14. 14:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem van két lyuk a homlokom közepén, mert elkapartam a bárányhimlős kiütést:)kb 3-4 évesen
2011. jún. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!