Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez mi lehet? Nyomást érzek a...

Ez mi lehet? Nyomást érzek a szívemnél.

Figyelt kérdés
Rendszeresen sportolok, évek óta heti két-három aerobik órára járok. Viszont mikor a héten voltam gyógyfürdőben (vagy 4 óráig áztunk különböző vizekben), másnap mentem aerobikra, és egy intenzívebb kardiós ugrálásnál azt hittem infarktust kapok. Vagyis csak erős nyomást éreztem a szívemnél, meg kezdtem úgy "belassulni", mintha lemenne a vérnyomásom, mikor lassítottunk azért jobban éreztem magam. Néha most is érzem ezt a szívnyomást. Lehet köze a gyógyfürődhöz?
2011. jún. 13. 14:56
 1/5 anonim válasza:
Ez függhet a szíve állaptától is, ámbár a meleg vízes gyógyfürdő "belassítja" az embert. Ha a mostani rosszullét után nem sokkal újabb roham jelentkezik, feltétlenül keressen fel egy orvost!!
2011. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!!
2011. jún. 13. 15:23
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenféleképpen lásson orvos, ilyen tünet nem játék. Lehet gyerekkori szívizomgyulladás következménye is. Addig amég vizsgálnak megeröltető sportot nem szabad ilyen melegben végezni. Kerüld a szaunát és a melegvizes gyógyfürdőt amég nem tisztázódik van-e bajod?
2011. jún. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsot!


Azért nem szoktam már ilyenekért izgatni magam, mert mikor először voltam dokinál (úgy 16 éves koromban), amiért nagyon gyors volt terhelés során a pulzusom. Akkor azt mondták, hogy kicsit be van "szorítva" a szívem, de nem vészes, terheljem is meg ne is..

Azóta kétszer voltam kardiológián - mikor gyanakodtam, hogy minden rendben van-e - akkor mindkétszer azt mondták minden oké. Viszont utoljára olyan kelletlen orvossal találtam szembe magam.. úgy éreztem ezek után csak akkor érdemes orvoshoz fordulni, ha az ember már haldoklik.

2011. jún. 13. 17:35
 5/5 anonim ***** válasza:
EKG nem mutat ki mindent. Kérj szívultrahang vizsgálatot.
2011. jún. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!