Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Étvágytalanság! Mi lehet velem?

Étvágytalanság! Mi lehet velem?

Figyelt kérdés

Mostmár lassan egy hónapja képtelen vagyok enni. Nem érzek éhséget. Ha eszek azért vagyok rosszul, ha nem eszek akkor azért. Teljesen kétségbe vagyok esve. Voltam orvosnál, aki azt mondta biztos stresszes vagyok a vizsgaidőszak miatt, de én nem érzem magamat stresszesebbnek mint az eddigi vizsgaidőszakokban és eddig nem volt ilyen! Étvágyfokozó vitaminokat írt fel.

A vitaminok mintha nem érnének semmit. Naponta többször igyekszem keveset enni, egy almát, egy joghurtot, kevés müzlit, pár falat pirítós kenyeret, két falat húst némi párolt zöldséggel, csak hogy ne legyek rosszul a táplálékhiány miatt, de van hogy egy egész banánt sem tudok egyszerre megenni, rögtön hányingerem lesz. A főétkezések teljesen kimaradnak, vagy legalábbis már nem azt jelentik mint régen. Én ezt már nem bírom! Visszamentem a dokihoz, javasolt más étvágyfokozót, ennyi. Tényleg bízhatok abban, hogy egyszercsak elmúlik? Az utóbbi két hétben 5,5 kilót fogytam. Amúgy is elég vékony vagyok, folyamatosan sápadt vagyok, már rosszul vagyok magamtól ha tükörbe nézek. Mostmár lassan ott tartunk, hogy amint valamit megkívánok édesanyám vagy nagymamám azonnal neki áll főzni, de ezekből sem tudok pár falatnál többet megenni. Már másfél hete végeztem az összes vizsgámmal nincs amiatt "stresszes" legyek, fogalmam sincs mitévő legyek. Volt már valakinél hasonló?


2011. jún. 14. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is volt hasonló kb 2 és fél éve,de csak egy hétig tartott,és így is lefogytam 5 kilót. Nálam meg volt az ok,de azóta se tudtam visszahízni akármivel is próbálkoztam... :-( Tanácsot nem tudok adni sajnos,nem értek hozzá csak gondoltam megosztom,hogy nem vagy ezzel egyedül.
2011. jún. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A vizsgaidőszak alatt összeszűkült a gyomrod.Ez teljesen normális, nem értem mi ezzel a baj?hogy fogytál, örülj neki!
2011. jún. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm, megnyugtat, hogy másnál is előfordult, remélem nálam is rendeződik hamarosan, mert már nagyon elviselhetetlen!

Kedves második! Mint említettem amúgy sem volt rajtam fölösleg, így nagyon nem előnyömre fogytam, az arcom már-már szinte beesett, sápadt! Hol ezzel a probléma? Nem hinném hogy normális hogy képtelen vagyok egy hónapja rendesen enni, ahogy az sem hogy emiatt megállás nélkül fogyok. Nem akarok kórházba kerülni kóros soványság vagy egyebek miatt és a folyamatos rosszullét sem túl kellemes, de azért köszi a válaszod!

2011. jún. 14. 19:29
 4/5 anonim ***** válasza:
Velem is pontosan ez van már egy éve. Csak nekem az étvágytalanság mellett hányingerem, bélgörcseim, gyomorfájásom és egyebem is van. 13 kilót fogytam, még mindig nem tudják mi van velem...még csak 19 éves vagyok.:(
2011. jún. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

A marihuána nagyon jó étvágyfokozó, egyszer-kétszer szívj bele 1 dzsointba, nem poénból írom, tényleg nagyon hatásos tud lenni,nem véletlenül írják fel rákos betegeknek az orvosi marihuánát étvágytalanságra.Sőt,még a stresszt is csökkentené.NEM kell rászokni,füvesnek lenni, de egy próbát megérhet. :)

Üdv, és sok sikert a gyógyulásban!

2012. júl. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!