Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » FONTOS! Mi történik velem?

FONTOS! Mi történik velem?

Figyelt kérdés
Először is . Légyszíves írjatok véleményt. Magamat "diagnosztizáltam" és szeretnék biztos lenni. Szóval pánikbetegségre gondoltam. Leírom: Nyár közepén 1 hétig (valószínűleg nagyon sok stressz és koffein) a semmitől nagyon rosszul voltam. Elmúlt. Akkor azt gondoltam az energia ital miatt. Augusztus végén megittam egy üveggel mert gondoltam nem árthat. Úgymond "azóta" rosszul vagyok. Aznap csak émelyegtem és nagyon beparáztam miatta. Ezt így kell elképzelni ,hogy másnap megnéztem egy filmet (eredet) és utána leírhatatlan pánik tört rám biztos voltam benne ,hogy csak álmodok, kifutottam az utcára és minden olyan fura volt- biztosra vettem ,hogy megőrültem arra is gondoltam ,hogy nem is élek, csak álmodok stb. folytatom.
2011. szept. 29. 18:15
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Nyílt lábszár törésem is volt már de ennél rosszabb érzés még soha nem fogott el. És ez az érzés ami azóta időről időre változó intenzitással rám tör.

Igazából 1 hét „lappangási” idő után előtört egy szintén egy hétig tartó depresszió és (majdnem) folyamatos álmodás érzet, amikor elmentem dokihoz azt mondta a sok energiaitaltól van. Nagyon megnyugodtam kicserélődtem majdnem ugráltam örömömben ,hogy hú semmi bajom. De sajnos nem így lett , mert ráparáztam megint ,hogy soha nem leszek már jobban, nem is élek stb. :S Ezen az iskola kezdés segített, első héten még rosszul lettem párszor. Nem ájultam el, de az érzés olyan volt. folytatom.

2011. szept. 29. 18:15
 2/12 A kérdező kommentje:

Szépen lassan belezökkentem a dolgokba és 2 hét múlva már a dolgaimmal voltam elfoglalva, örültem a fejemnek stb. Aztán megittam (mert sokat fogytam) egy vitalizáló shake-t ami miatt Tudom ok nélkül de megint ráparáztam. Előjött újra. És azóta minden hétvégémen berosszulok , de hétközben már egyedül is el voltam itthon tanultam stb. De jött a múlt hétvége és gondoltam már elég jól vagyok elmegyek bulizni addig se leszek rosszul.


Nem is lettem,tök jó buli volt de másnap korán kellett kelnem és a másnaposság, üres gyomor kombó miatt előjött a rég tapasztalt átlagnál erősebb „roham”. Vagyis szörnyű és tényleg indokolatlan rosszkedv egyenesen melankólia, úgy érzed mintha be lennél szívva-rúgva-lőve szóval mintha álmodnál. Nagyon rossz. folytatom.

2011. szept. 29. 18:16
 3/12 A kérdező kommentje:

És akkor nem nyugodtam bele neten kerestem rengeteget és rátaláltam egy olyan oldalra ahol leírták a p.betegséget valahogy így, ilyen „mintha álmodna, idegen a környezet, furcsa stb… hirtelen előtörő rosszkedv” és egy az egybe tudtam ,hogy ez a bajom. 1 hétig nem volt para(viszonylag) de most hétvégén megint tök rosszul lettem.

Annyit paráztam ,hogy most is sz*rul vagyok :S Pedig már csütörtök van :S


Szóval a lényeg. Szerintetek is pánikbeteg vagyok?

2011. szept. 29. 18:17
 4/12 A kérdező kommentje:

Most is körbe nézek a szobába, minden olyan más. Nem tudnám leírni miért más. És már 1 hónapja! Nagyon félek, vissza akarom kapni a tudatomat. Betegesen rémísztő érzés ,hogy 1 hónapja nem vagyok „normális” :S:S:S. Emiatt rettegek. Amikor leesik ,hogy Úr Isten, már mióta. És voltam már szinte teljesen jól. Mégis. Elkap a depresszió aztán jön az „álmodás”. Pedig minden ugyan olyan, az élet zajlik. De közben mégsem. ÉS annyira rossz. Vajon ha végre megpróbálok a régi hibáimon felülkerekedni, amit elnyomtam a felszínre hozni , és nem hülyeségek miatta aggódni akkor elmúlhat? Nem tudjátok elképzelni ,ezzel kelek és ezzel fekszem. Mikor lesz már jobb? És a gondolat ,hogy soha el is kap a szédülés.

Mit csináljak???

2011. szept. 29. 18:17
 5/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat ,hogy hosszú és darabos lett. Én úgy vélem. Azért alakulhatott ki. Mert kívülről sikeresnek látszom. Magabiztos vagyok, állítólag jól nézek ki, de belül nagyon ingatag vagyok. Rettegek mások véleményétől. Hogy miért? Nem tudom. Még az utcán egy szembejövő ember is zavar, ha néz. Nem tudok megnyílni, nincsnek igazi barátaim.

És tényleg ezt kívülről senki sem mondaná meg. Nincs okom rá de mégis . Nem merem azt tenni amit akarok. Sokat vagyok egyedül :S Pedig mindig keresik a társaságom de mégis. Szerintem már az agyamra ment. Ha ezen változtatnék (amit kb 4 éve "csinálok") akkor vajon rendbe jönne a lelkem? És elmúlna ez a betegség? Mivel miden betegségnek lelki oka van. ELméletileg

2011. szept. 29. 18:22
 6/12 anonim válasza:
100%

1. Ne igyál semmit csak vizet, aztán ne képzeld bele, hogy rosszul leszel utána.

2. Ezt az egészet szerintem beképzeled magadnak.

3. Menj el másik orvoshoz.

2011. szept. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Ez biztatóan hangzik :D Szeretném azt hinni ,hogy csak beképzelem magamnak. De akkor minek is menjek el orvoshoz?

Nem lehurrogás, de megjegyzem ,hogy amúgy ha utána keresel a pánikbetegségnek leírják majdnem mindenhol ,hogy sokszor az orvos azt hiszi ,hogy csak beképzeli magának a beteg vagy ,hogy csak szimulál. Vagy hisztizik.

Így tűnhet kívülről. Egyébként lehet ,hogy ez a betegség tényleg egy nagy hiszti és csak képzelgek kitudja? De akkor is. A félelem bennem van ,hogy újra rosszul leszek. Ennyire nem vagyok erős ember ,hogy csak úgy eldöntsem ,hogy nem leszek rosszul.

2011. szept. 29. 18:32
 8/12 anonim ***** válasza:

Az biztos, hogy abból amit leírtál egyáltalán nem egyértelmű, hogy pánikbeteg lennél. Ha diagnosztizálni kellene (ami így látatlanba, interneten keresztül meglehetősen nehéz) sokkal inkább a generalizált szorongásra, és néhol a skizofrénia különféle formáira utaló tüneteid vannak.

Pszichiátriai ambulancia. Kitöltessz néhány tesztet, beszélsz néhány szót a dokival és okosabb leszel. Hajrá.

2011. szept. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
skizofrénia? :( :S :S
2011. szept. 29. 19:12
 10/12 anonim válasza:
89%
Ne használj több kábszert :D:D:D
2011. szept. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!