Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagywc-zést mivel lehetne...

Nagywc-zést mivel lehetne rendszeresiteni, vagyis hogy gyakrabban legyen?

Figyelt kérdés

Mióta az eszem tudom,kb havi 5-6 alkalommal kell nagywc-znem.

Eszem amennyit kell,de kifele nem akar jönni.nincs szorulásom,mert normális állagú,és nem szenvedek.Eszek sok zöldséget,meg mindent változatosan,inni napi kb másfél liter,nyáron több.

De azért nem normális.

24 éves nő vagyok,60kiló,és nehezen hizok (sok hizókúrával értem el ezt a súlyt)


2011. jún. 14. 21:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez orvosi eset!

Valami gond van az anyagcserét irányító "akármikkel". Mit tudom én, de ki kellene vizsgálni, vagy orvosoktól kellene tanácsot kérni, állítson össze valamiféle gyógyszer, gyógytea-kúrát, akármit.

2011. jún. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem hangzik túl egészséges dolognak.

Egyébként én kb 2-3 hete kezdtem el, hogy naponta, estefelé eszek két nagyobb fajta mokkás kanálnyi lenmagot. Egészben nyelem le. Nem rágom szét, nem áztatom előtte.

Itt olvastam az oldalon, hogy az egész lenmag úgymond végig söpri a beleket. És valóban. Működik. Mindig is kb. három naponta volt székletem csak, mióta elkezdtem a lenmagot enni, rendbe jött a dolog. A három nap besűrűsödött napontára.

2011. jún. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is ugyanilyen bajom van gyerekkorom óta! 14 évesen tudtam meg, hogy minden nap kellene... Párszor veszek be szűz tea kapszulát és a teát iszom, az jól megsz@rat reggelre. Akármit eszem, akkor se tudok minden nap. Pl. ma sem voltam még, de szerintem nem is leszek. Kerülöm már a krumplit, a tésztákat, fehérkenyeret is. Eszek belőlük, de nem zabálom tele magam. Nekem meg a hasam nagy, a köldököm alatt, sokszor fel van puffadva. Ezek ellenére folyton szelelnem kell, és ha nem lehet, pl. munkahelyen 8 órában, még rosszabb, mert akkor az egész hasam fáj...

Ha kitaláltál valamilyen megoldást, ami használ, érdekelne.

Ezt amúgy renyhe székrekedésnek nevezik és napi 3 liter folyadékot meg kellene innunk. Hashajtót muszáj néha bevennünk, ha másképp nem megy. Ezt írta nekem egy doki. Szűz tea kapszulát azért szedem, mert az természetes anyag és nem mesterséges gyógyszert szeretnék bevenni.

Neked is van olyan, hogy ha nem mész wc-re jó ideig, gyakran kell vizelni menned? Nálam ilyen is van. :S

2011. jún. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Én is lenmagozok, de nem használ...
2011. jún. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

nem,nekem nincs semmi bajom egyébként

se puffadás,semmi.Se székrekedés,nem is szedek semmit,jön magától.Csak nagyon ritkán.


Hashajtó,egyéb amit más fogyasztószerként használ,nem akarok,mert nagyon könnyen lefogyok,vissza viszont nehezen szedem.

egyszerűen azt sem értem,hogy hova tűnik belőlem a kaja.

tizedannyi jön ki mint ami bement:)

Nem pisilek többet.


egyetlen amit megfigyeltem,hogy aznap amikor megjön a havin,aznap fixen magywczés

2011. jún. 15. 12:31
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az év csodája! Most, mikor éppen befejeztem az ebédet, el tudtam menni, normális adagot alkotni, bogyó nélkül! :) Nekem a doki valami ajurvédikus ajánlott, vagy mit. Nem is tudom, mi az. Nem árt mozogni sem, a beleket mozgatni. Járok edzőterembe, ez az egyik oka. A doki azt is írta, hogy a szülő is lehet hibás, hogy gyerekkorban nem figyelt oda eléggé a mindennapos wc-zésre. Kerülni kell az olyan dolgokat, amiket írtam és sok folyadék kell. Nekem nem mindig használ, ezért veszek be bogyót hozzá.
2011. jún. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Gyerekként sem volt másként,édességet ettem szinte csak (nagyon vékony kislány voltam,örültek h azt megettem)
2011. jún. 17. 14:30
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor az édességevés az oka mindennek. Nem megfelelően táplálkoztál. Az én kishúgom is csak édességet volt hajlandó megenni kiskorában, most meg nagyon-nagyon gebe. Vérvételen meg kellene nézetni, nincs-e valami betegség, vitaminhiányod is. Furcsa ez a dolog, mert akinek szorulása van, általában kövér, könnyen hízik. Neked szerintem vérvételre kellene tényleg elmenned...
2011. jún. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

pár hónapja volt teljes vérvizsgálatom,vashiányom van csak,de az már gyerekkorom óta van,szedek néha vasat,de nem igazán látszódik a hatása


mást nem mutat

2011. jún. 23. 09:26
 10/10 anonim ***** válasza:
Húgomnak is azt mondták, hogy vashiányos, azért nem tud hízni, hiába csinál bármit. Szerintem a wc-re menéses probléma nem akadályozhatja a hízásod. A gyerekkori étkezési szokásoktól alakulhatott ki mindkét bajod. A szülő a hibás, mert ha nem eszik a gyerek, akkor sem kell édességet adni neki, hogy azért egyen valamit...
2011. jún. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!