Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » S. O. S! Méhcsípés! Mit...

S. O. S! Méhcsípés! Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ma a strandon a fűben ráléptem egy (valszeg) méhecskébe, a fullánkját abban a pillanatban ki tudtam szedni, egyből beültem a forró termálmedencébe hogy enyhüljön a fájdalmam, 3 órája nem is éreztem semmit most viszont estefelé kezd eléggé fájni meg sajogni a lábfejem! Mi lenne jó rá éjszakára?

Ja és mégvalami! Ha allergiás vagyok a méhcsípésre mennyi időn belül jelentkeznek a tünetek és mik a jelei?


2011. jún. 17. 20:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Ha allergiás lennél rá a csípés után elöjött volna...

Borogasd be hidegvizes ruhával.vegyél be calciumtablettát ha van.

2011. jún. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha allergiás lennél, az a csípés után jelentkezne, pár percen belül. Allergiás reakció, görcs, roham, sokk léphet fel ilyenkor, viszketés, fulladás, bőrkiütés test szerte; tehát szemmel látható jelek.


Maga a fájdalom inkább csak a szúrás miatt érződhet, ha tüskébe lépsz, az is órákig érződik még, érzékeny a sérült terület.

2011. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Kalcium,fenistil és hideg borogatás
2011. jún. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!


Érdekes, hogy senki sem írta neked a hagymát, pedig az a legjobb rá. Igaz, már egy kicsit elkéstél vele, de ha legközelebb megcsíp egy méh, félbevágsz egy hagymát, és rácsurgatod a levét a csípésre, utána pedig rászorítod a hagymát jó sokáig! Elveszi a tüzét a csípésnek.

2011. jún. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!