Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Méhcsípés ellen valami duzzana...

Méhcsípés ellen valami duzzanat csökkentő?

Figyelt kérdés
Tegnap megcsipett egy méh/darázs,az orrom alatt,és nagyon bedagadt baloldalon a szám.2 nap múlva fontos megbeszélésem lenne,de nagyon csúnya,igy nem mehetek.Van valami ötletetek mivel tudom lecsökkenteni a duzzanatot?(Allergiás vagyok rá,általában jobban megdagad mint másoknak)
2009. máj. 27. 08:58
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Félbevágott hagymát kellett volna rátenni közvetlen csípés után, az nagyon jól lohasztja a méhcsípést, darázscsípést, sokkal kevésbé duzzad meg és nem is fáj annyira. De azért megpróbálhatod most is.
2009. máj. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fenistil
2009. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
72%
Hagyma kellet volna vagy hideg késlap. Mostmár jegeljed!
2009. máj. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
55%

Apis homeopátiás szer a patikából,

Ha tényleg méh volt(savas csípés), akkor szódabikarbónás borogatás! Ha darázs volt(lúgos harapás), akkor ecetes vagy citromleves borogatás!

[link]


Ha van valami allergiaellenes szered, vedd be! Kálcium ampulla? Ha nincs, lesz a szomszédnak. Ha csak pezsgőtabletta van, akkor többet igyál, de a doki ír fel, ha elmégy.


Fullánkot kiszedted?

2009. máj. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kalcium Sandoz pezsgőtabletta. Gyógyszertárban tudod megvenni, igyál belőle ma legalább 2-3-at.
2009. máj. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
én megszoktam vizezni a csípés helyét, és aztán jól bedörzsölöm konyhasóval, és rajta hagyom. igaz hogy allergiás nem vagyok rá, de pl.ma is megcsípett egy és még fel sem duzzadt. a férjem sem allergiás rá,de ha sokáig benne marad a fullánk és sok mérget pumpál bele, ő nagyon bedagad. olyankor irány a sürgősségi és kapja az injekciót és fel sem dagad neki. persze mivel méhészkedik, igencsak sűrű vendég ott. de ha rögtön kiveszed a fullánkot még lehet felé sem dagadsz.
2009. máj. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!