Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A szemem fölött van egy kis...

A szemem fölött van egy kis fehér pattanás szerű pötty, nem fáj, nem viszket, szóval nem vészes, csak kicsit zavar, de nem lehet pattanás, mivel nagyon régóta van már ott. Azt hittem előbb utóbb magától elmúlik, de erre hiába várok! Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

És hogy tüntethetném el végre?

Ránézésre úgy néz ki, mint egy kb 1 mm széles gennyes pattanás, szóval jóval kisebb, mint egy normális pattanás szokott lenni, de nem tudom kinyomni, meg félek is, hogy azzal csak rontanék rajta. De mivel már elég régóta van ott, és sajnos eléggé látszik, valahogyan el szeretném tüntetni. Csak az a gond, hogy nem tudom, mi ez pontosan, és hogy lehet eltüntetni. Amúgy nekem ritkán van pattanásom, és azok el is múlnak elég hamar, de ez nem tudom micsoda :/ annyira nem vészes, hogy orvoshoz kéne vele fordulnom szerintem, hisz alig látszik... de még is ott van, és magától nem akar eltűnni! Hogy tudnám eltüntetni? A válaszokat előre is köszönöm!


2011. jún. 23. 01:16
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
leégetik,ismerősömnek is ilyen volt:)
2011. jún. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
és hol tudják leégetni?? és az fáj? és pénzbe kerül? bocsi h ennyit kérdezősködök, de nem nagyon van erről tapasztalatom... :/
2011. jún. 23. 01:25
 3/9 anonim ***** válasza:

Én szemölcsöt vetettem le lézerrel. Érzéstelenítő injekciót adnak, mert különben fájna. Egy perces történet egyébként, de utána le kell ragasztani, kenegetni kell, amíg meggyógyul. A sebtől függ, hogy meddig gyógyul, kb egy hét, de a teljes gyógyulás, amíg szinte láthatatlan lesz a helye, az azért tovább tart. De a tiéd nagyon kicsi.

Magán bőr szakorvosok szokták leégetni, pénzért, ingyen szerintem nem csinálnak ilyet. Nekem 8000 volt, azt hiszem. Keress egyet, ő majd megmondja, hogy mi ez és mit lehet vele csinálni. Nem fog egyből neki ugrani a lézerrel. Már ha normális.

2011. jún. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Hát ilyen sokért lehet nem is lenne érdemes megcsináltatnom, mert szerencsére elég kicsi! Csak azért mégis zavar :/ de lehet, hogy a mérete miatt egy kicsit olcsóbb lenne... majd utána érdeklődöm! Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 23. 01:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
sokan lefognak oltani engem, de nekemis volt anno, addig csesztettem, nyomkodtam míg egyszer kijött belőle valami cucc, azóta sincs. igazából nemtudom mi lehet ez, de nekem így eltünt.
2011. jún. 23. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ilyenek nekem is előfordulnak, elég gyorsan alakulnak ki, az arcomon, szemhéjamon, stb. Magától nem múlik el, legalábbis nekem nem sikerült kivárnom. :) Mi "tokos"-nak szoktuk hívni, mert kemény cucc van benne.

Kinyomni nem lehet, csak körülötte vérzik be, és fáj is.

Viszont: ha addig nyúzom, amíg sebes nem lesz, akkor valahogy ki lehet szedni. Innen tudom, hogy kemény mag van benne. Utána a helye pár nap alatt begyógyul, nyoma sem marad.

(Ha orvosilag akarnám leszedetni, járkálhatnék havonta...)

2011. jún. 23. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Ezt a kis fehér kemény képződményt úgy hívják hogy milium, magyarul = gríz. Olyan is mint egy kis gríz szemcse.

Házilag úgy tüntethetitek el, hogy anyuka vagy a nagymama egy kis steril tűvel ami kapható a gyógyszertárakban,

(bébi tű) finoman fellazítja a rajta lévő kis bőrt és egyszerűen kinyomja. utána egy kis fertőtlenítés.

üdv. Kozmetikus Kati

2011. nov. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen és elmúlt magától :) Türelem
2012. febr. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én ma reggel nyomtam ki egyet pont a szemem alól.Sokáig kell szurkódni, fáj is, de végül kijön.Nem érdemes emiatt orvoshoz fordulni, ugyanis akinek ilyen fajta a bőre úgyis újak képződnek az arcán.Szóval ha ezután is lesz ilyen az arcodon, nyomd ki, majd utánna mindenképp fertőtlenítsd szesszel, mosd le vele az egész arcod, ugyanis ha közben dörzsölöd például a szemed, akkor elterjedhet újra.
2012. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!