Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 16 éves vagyok. Ma megyek a...

16 éves vagyok. Ma megyek a házi orvosomhoz, mert lila (rózsaszínes) csíkok vannak a hasamon. Nem tagadom, elég kövér vagyok. Viszont nagyon félek. Szerintetek mit fog csinálni velem?

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok, mert már lassan megőrülök.
2011. jún. 23. 11:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
azok striák. semmi extrát..diétára fog meg taláűn ad rá valami krémet..ami talán beválik.DD de ha lefogysz világosabb lesz..nekem is van egy pár de már inkább bőrszínűek.:S
2011. jún. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
jaja sztem is striák, szóval ne félj!!
2011. jún. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Semmit. Szétrepedt a bőröd mert kövér vagy. Azt fogja mondani, hogy fogyjál le mert nem egészséges, de ne lepődj meg, mert a csíkok ettől nem fognak elmúlni.
2011. jún. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De anyu szerint lehet, hogy valami hormongond miatt van. Szerinted lehet azért. Tudom, hogy nem vagy orvos, csak kiváncsi vagyok. És te is voltál vele orvosnál?
2011. jún. 23. 12:02
 5/13 A kérdező kommentje:
Esetleg lehetséges, hogy elküld további vizsgálatokra?Bocsi hogy ennyit kérdezek, de nagyon félek az orvosoktól mindig.:(
2011. jún. 23. 12:06
 6/13 anonim ***** válasza:

Minden anyuka, akinek kövér a gyermeke ezzel a hormon gondokkal takaródzik. Persze attól még lehet, hogy nálad ez lesz a gond, de a többségnél nem ez a jellemző.

Hogyan étkezel?

Mennyit mozogsz?

Ha sok cukrot, fehér kenyeret, tésztát, rizst, krumplit eszel ne is csodálkozz, hogy dundi vagy és reped a bőröd.

De ha hormonvizsgálatra mész, akkor vérvételre fog küldeni valószínüleg.

2011. jún. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Hát eddig nem sportoltam rendszeresen, csak a suliban. Bevallom ezeket az ételeket nem vetem meg. De most úszni fogok járni heti 2-3 alkalommal, mert azt szeretem csinálni. Az is több, mint a semmi
2011. jún. 23. 12:09
 8/13 anonim ***** válasza:
első vagyok: én is voltam orvosnál8teljesen más miatt) mégis felhívta rá a figyelmet..szólt hogy ha tovább hízok(annyira nem voltam kövér) akkor az egész derekamon lehetnek később..ez elég elrettentő volt..aztán fogytam pár kilót egészségesebben kezdtem élni(sajnos ez már nem igaz az utóbbi időben:S) és elhalványultak..elmulni sosem fognak, de nem mindegy hogy virít rjatad, vagy csak kzelről észrevehető..további vizsgálatra nem küldenek el, csak szólnak hogy vigyázz vele..kivéve ha azt mondod hogy nem eszel sokat mégis hízol(persze attol is függ hogy mit eszel..) de ha az az eredmény hogy nem eszel sokat és nem is állati zsírosakat akkor továbbküldhetnek hormon vizsgálatra..de ezt te tudod hogy mennyit eszel és mit..
2011. jún. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hát nem eszek keveset, úgyhogy valószínű a mennyiségen kell változtatnom. Köszi, hogy tartod bennem a lelket:)
2011. jún. 23. 12:11
 10/13 anonim ***** válasza:

Akkor nálad sem mentség a hormon probléma. Sokat eszel és ráadásul a leghízlalóbb ételekből.

Egy embernek max 200 gramm szénhidrátra van szüksége, ha többet fogyaszt az raktározódik. Ha kenyeret és tésztát eszel már túlléped ezt a határt. A gyümölcsökbe is van szénhidrát.

Fogyassz fehérjét és több zöldséget. És csökkentsd az adagot.

Nem kell orvoshoz menned, csak egy életmód váltásra van szükség. Az hogy eljársz úszni az jó, de nem elég, ha az étkezésen nem változtatsz.

2011. jún. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!