Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Találnak donort a jelenleg...

Találnak donort a jelenleg műszívvel élő kislánynak? (Lara)

Figyelt kérdés
Nagyon sajnálatos ez az egész helyzet,mivel a pici már csak pár hónapig élhet ezzel a megoldással, a lehetséges donor szülei helyében sem tudnék dönteni. Iszonyat,hogy külföldi megoldás nincs!
2009. márc. 25. 13:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon remélem, hogy találnak.


A lehetséges donor szüleinek nehéz, de az én álláspontom az (ami talán durvának hangzik), hogy Larának hosszú, egészséges, boldog élete lehet, még belegondolni is félelmetes, mennyi minden múlik ezen, a lehetséges donornak pedig már mindegy. Miért hagynánk meghalni egy kislányt? Én az összes szervemet odaadnám, ha már úgysem élnék.


De nem vagyok ilyen ember, aki nem érti meg a másik álláspontot, csak gondoljunk bele, hogy mik a lehetőségek. Itt egy ember életéről van szó.

2009. márc. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Tudni nem tudom, de gyaníthatóan valamilyen ritka vércsoportja lehet. Felnőtt szerv a test méretek különbözősége miatt nem jöhet szó, és az esélyeit nagyban rontja ez. Megjósolhatatlan, hogy lesz-e donor. Addig amíg az ember nem volt ebben a helyzetben nem igazán tudja elképzelni, hogy hasonló élethelyzetben hogyan cselekedne. A szervet felajánló szülő sem hoz könnyű döntést. és emberileg akár el is fogadható, hogy ő is reménykedik. Szerencsére vannak akik saját fájdalmukon felül tudnak emelkedni és megértik és elfogadják azt, hogy ha nekik nincs már esélyük, másnak még lehet. A műszíven élő kislánynak pedig ez az egyetlen lehetősége.
2009. márc. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!