Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Borzasztóan izzad a kezem és...

Borzasztóan izzad a kezem és a lábam. Mit tudok vele csinálni? Nagyon rossz.

Figyelt kérdés

Egész kiskorom óta nagyon izzad a tenyerem és a lábam. Sajnos télen-nyáron. Nem vagyok ideges,tehát nem ez lehet a probléma. A lábam jéghideg. A tenyerem meleg, de az ujjaim megint hidegek. Nagyon rossz érzés, mikor valakivel kezet kell fognom, mondjuk bemutatkozásnál, és hiába törölgetem a nadrágomba (ettől persze úgy tűnik mintha ideges lennék), akkor is nedves a kezem, és rosszul érzem magam miatta, hogy a másik félnek ez undorító. Nyáron lehetetlen papucsban megmaradnom. Vagy maximum vízparton, talán. De városban csak lábujjbedugós szandálban tudok lenni, mert abból nem csúszik ki a lábam. De közben izzad, és összeszedi a port, és abból sár lesz. Olyan a lábujjam között, mintha nem fürödtem volna egy hete, vagy legalább az előbb dagonyáztam volna. Ma például alá kellett írnom egy hivatalos papírt, és tök égő volt, hogy az is nedves lett, meg az asztal is... Azt sem tudtam hogy törölgessem, mikor nem néztek oda...

Mindent összefoglalva: nagyon rossz. :(

Hallottam olyasmit, hogy valamivel be kell kenni, és elmúlik... Mi az a szer? Vagy mi erre a megoldás? Milyen orvoshoz forduljak?

Köszönöm, 18/L


2011. jún. 27. 12:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia.

Énis pont ugyanebben a cipóben járok,mint Te.

Eddig nem találtam rá megoldást. A háziorvos szerint kinövöm. Pajzsmirigyemmel nem hiszem hogy probléma lenne.

Egyszerűen nem értem..

Ha szeretnél róla beszélni,írj egy email vagy msn címet.:)

18/F

2011. jún. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Gyermek korom óta ezzel a problémával küszködtem, kentem... szórtam.. mindennel amit ajánlottak, persze nem segített.

Ami hatott, kicsit drasztikus...1 vödör hidegvízes leöntés, csak úgy hirtelen, reggel és este.

A nedves tenyér-talp a meneküléshez szükséges... honnan és miért menekülsz?

amióta megpróbáltam rendbe tenni magam (kisebb nagyobb sikerrel) már csak akkor nedves a tenyerem ha tényleg izgulok.


sok sikert! remélem megoldódik a problémád!


üdv. Heni

2011. jún. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Kedves Első, kérlek írd meg priviben az elérhetőségedet, mert nem szeretném ide kipakolni az enyémet ;)

Kedves Heni, Neked is köszi. Az a hideg vizes leöntés... Az nem jó, ha belelépek reggel-este a kádba, amibe engedtem hideg vizet? És ez így egész napra hatásos? Csináltam olyat, hogy ha izzadt, hideg vízzel megmostam a kezemet, de az pár percig, talán 10 percig hatott, utána ugyanolyan vizes lett.

A múltkor busszal utaztam, álltam, és kapaszkodtam. Nem szorítottam túlságosan a kapaszkodót, de folyt lefelé az egész a tenyerem alatt... Annyira égő volt, próbáltam letörölni, dehát izzadt a kezem, azzal csak szétkentem... Úristen, nagyon rossz volt... Most is dög meleg van, de a lábam meg lefagy, mert gyakorlatilag vizes... Zokniban kell lennem nyáron is, mert elcsúszok itthon a padlón.. :) Gyönyörű :)

2011. jún. 27. 17:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Elküldtem.:)
2011. jún. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
sikerült találni valami megoldást? mert én is ugyanebben szenvedek nap mint nap és eszméletlen rossz :(
2013. jún. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

[link]

nekem ez bevált..:) 1000ft a deichmanban :)

2013. júl. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok... A vérkeringésemmel van baj. Nagyon izzad a tenyerem! Szinte állandóan nedves, van, hogy szó szerint vizes, nagyon utálom. A lábam nem olyan vészes, de időnként az is nyirkos.


Sikerült már megoldást találnod?


Üdv,


Arnold, 22

2013. nov. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!