Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Fájdalmatlan csomó a nyelvben....

Fájdalmatlan csomó a nyelvben. Lehet rák?

Figyelt kérdés

1-2 napja fedeztem fel a nyelvem belsejében egy csomót. Kb akkora, mint egy feketebors, egyáltalán nem fáj, és a szájüregben nem találtam se vörös, se fehér foltot, se egyéb riasztó tünetet. Szemmel nem is lehet látni a csomót, csak akkor érzem, ha a fogam alatt elhúzom a nyelvem. Érzem, hogy bal oldalon ott van ez az apró, keményebb rész.

Korábban dohányoztam úgy 3 évig, de már abbahagytam. Most 27 éves vagyok. Elég stresszes életem van, édesanyám is rákban halt meg májusban, és a nyelvemen korábban voltak afták, de ez most más. Ilyen még nem volt. Lehet köze rákhoz? Mit gondoltok?


2011. júl. 3. 09:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugalom. hány napja vetted észre? ha 1 hét alatt nem múlik el, mutasd meg orvosnak mindenképp
2011. júl. 3. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Tegnapelőtt este. Előtte volt egy kis fájdalmas, gyulladt rész pont alatta, a nyelvem alján. Ugyanis aznap elvágtam az ujjam, és hát... És az ujjam nem volt épp tiszta, mert dolgoztam. Szóval érzékenyen reagált a nyelvem a koszra, ez nem meglepő, mert régebben is afták jöttek ki a nyelvemen a cigarettától. Ezért is hagytam azt abba. Csak attól ijedtem meg, hogy lehet hogy most iszom a levét a 3 éves dohányzásomnak? Félek a ráktól, jobban, mint bármi mástól...
2011. júl. 3. 10:13
 3/3 anonim ***** válasza:
nyugodj meg, biztos, hogy nem rák. egy kisebb fertőzés lehet csak, pár nap és elmúlik. öblögesd a szádat fertőtlenítővel pl amit aftára hasznélsz, vagy corsodil-lal, stb
2011. júl. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!