Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » EGFR érték, van okom tartani...

EGFR érték, van okom tartani valamitől?

Figyelt kérdés
A vérképen az eGFR értékem 90fölött -van megjelölve. Referencia tartomány az 90-120. Kreatinin szint az 85ml/perc (ref. 53-100), karbamidin 5,4mmol/l (ref. 2,5-7,5). Vizeletben minden negatív, fehérje, glükóz, nitrit, bilirubin stb. Gyulladás nincs a szervezetemben a többi értékből leszűrve, sportolok, 19éves vagyok. Vizelettel sincs probléma, és elegendő folyadékot iszom.
2011. júl. 3. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem igazán értem a kérdést. Az eGFR, ha rendben van, akkor csak annyit szoktak megadni, hogy 60 felett van és kész.


Az eGRF egy kalkulált érték, amit a kreatinin szintből (aminek viszont biztosan nem ml/perc a mértékegysége), a korodból és a nemedből becsülnek meg. A referencia tartománya 60-, felső határ nélkül.


Valószínűleg úgy nyomtatták a leletet, hogy nehéz értelmezni, de amit leírsz, az alapján minden rendben van.

2011. júl. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Valóban érdekesen van nyomtatva, csak úgy tudok rajta elmenni ha leteszem.


De akkor megnyugodtam. Sajnos ha égő ha nem, fiú létemre mindig is paráztam ezektől az egészségügyi gondoktól.


Köszönöm a választ.

2011. júl. 3. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!