Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 18 éves vagyok, és nagyon...

18 éves vagyok, és nagyon ropog a jobb térdem. Mit tehetnék ez ellen?

Figyelt kérdés

Olyan szinten ropog, hogyha fekszek, és fölemelem a lábam akkor is, hát még akkor, amikor leguggolok, vagy éppen fölállok? Mit tehetnék ez ellen?

Előre is kösz


2011. júl. 4. 11:02
 1/9 CsavarG3C1 válasza:
0%
Vágd le!
2011. júl. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
szia 20 éves lány vok és ugyan ez a bajom, ha leguggolok és felállok csak úgy recseg, és fáj is..már hónapok óta és most megyek ortopédiára (holnap)...majd írok hogy mit mondtak az első meg akassza fel magát hmm?:P
2011. júl. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Regard válasza:
Sziasztok 20-asok. Én 30 vagyok és 15 éves koromra koptattam el az izületeimet, aminek még ma is soxor érzem a hatását. Csak azt tudom nektek javasolni, amit nekem is javasoltak az orvosok - Sokat mozgatni az izületeket, de nem tulzottan megterhelve. Gondolok itt az úszásra, bringázásra. Az izületek kenőanyaga mozgás hatására termelődik, képződik és ez az anyag védi a porcokat a kopástól. Véleményem szerint kevés az a bizonyos kenőanyag. Remélem ebből el tudtok indulni további információk feltárására. :)
2011. júl. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
köszi nagyon aranyos vagy,,,,én nem mertem futni stb...mert attól jobban ropog tehát akkor ez nem baj? ez erősít?
2011. júl. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

és a táplálkozás az mennyire befolyásolhatja? mit kéne ennem, ami segíti az izületek kenőanyagának a termelését?

kösz

2011. júl. 4. 18:32
 6/9 Regard válasza:
A táplálkozás is befolyásolja, de sajnos azt, hogy a zselés anyag (ami az izületek között kenőanyagként funkcionál) milyen ételeknek köszönhetően termelődik, más kell, hogy megválaszolja. A különböző porcerősítők erre vannak, a zselés anyag pótlására. De hogy melyik a jó? Persze a kálciumot sem kéne hanyagolni. Az van a húsokban, banánban és gondolom még sok másban.
2011. júl. 4. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2011. júl. 4. 22:48
 8/9 anonim válasza:
én 13 vagyok és kb 10 éves korom óta ropog,mutattam a barátnőimnek is akik nagyon elcsodálkoztak,nem tudtam h ez baj :S
2011. júl. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
-.-
2011. júl. 13. 16:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!