Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a koleszterinszin...

Hogyan lehet a koleszterinszintet természetes anyagokkal hatékonyan csökkenteni? Ha van valakinek ilyen irányú tapasztalata, kérem írja meg!

Figyelt kérdés
2009. márc. 29. 11:40
 1/3 anonim ***** válasza:
Heti 2-3 alkalommal esténként -nem több- egy pohár vörösbor. Hosszú ideig, legalább fél évig. Hatásos. Én hiába nem eszem zsírosat, fűszereset, részesítem előnyben a kevés tojással készült ételt, mozgok rendszeresen stb., csak ez használt.
2009. márc. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mivel a koleszterin nagy részét a máj termeli, a szintje táplálkozással vagy valamiféle speciális természetes anyaggal sajnos csak kevésbé befolyásolható. Mindazonáltal a táplálkozás általános rendezésével (zöldség, gyümölcs előtérbe állítása, zsírok, húsok, szénhidrátok visszafogása)én annyit el tudtam érni, hogy gyógyszer nélkül lement a koleszterinszintem 6-ról 4,8-ra. Ehhez hozzáteszem, hogy nagyban megnöveltem az omega 3 zsírsavbevitelt, ami természetes vérzsírcsökkentő. A trigliceridszintet csökkenti nagyobb mértékben, de a koleszterinre is hat. Mivel annyi tengeri halat úgysem tudunk megenni, hogy elég legyen, a kapszula meg drága, a lenmagra álltam rá, ami omega 3 bomba. Két evőkanálban bennevan a napi szükséglet több mint 100 %-a (le kel darálni, mert másképp nem emészthető). Szóval röviden a lenmagot ajánlanám.
2009. márc. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Nekem a triglicerid szintem jó, az összel van gond, mert az 7,0.
2009. márc. 30. 15:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!