Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Melyik gyógyszertől lehet...

Melyik gyógyszertől lehet hasmenésem?

Figyelt kérdés

tüszős mandulagyulladásom volt nemrég, alapból szedek gyógyszeket különböző betegségeim miatt, de most másokat is szedtem, meggyógyultam, de vízszerű hasmenése lett helyette...ezeket szedem, melyiktől lehet?


Merckformin

L-thyroxin

Aspirin C

Doxiciklin

kovaföld kapszula

C-vitamin

multivitamin


2011. júl. 6. 13:07
 1/8 anonim ***** válasza:

A doxiciklin antibiotikum, az okozhatja. De nem hagyhatod abba, míg le nem járt a kúra!!!

De az is, hogy ennyi mindent szedsz, és fogalmad sincs, lehet-e őket együtt szedni, és milyen mellékhatásokat okoznak külön-külön és együtt.

2011. júl. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Gyanús a Doxiciklin. Antibiotikum, vagyis kinyírja a betegséget okozó baktériumokat, és sajnos az emésztőrendszeredben az egészséges emésztéshez szükséges természetes baktériumokat is. :( Valószínűleg ez történt. Vegyél Normaflore nevű oldatot, ezek ilyen kis vízszerű ampullák, napi 4-5öt is megihatsz vízbe vagy bármilyen (nem forró) italba keverve. Gyorsan hat, de ha nem múlik el tőle egy-két nap alatt, akkor doki!
2011. júl. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ja a Normaflore antibiotikum kúra mellett is használ!
2011. júl. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Smartguy86 ***** válasza:

A Normaflore helyett én a Protexin Balance-t ajánlom, mert abban az összes fajta bélbaktériumból van. Gyorsan rendbe teszi a bélflórádat, akár 2 hét alatt. (igaz nem olcsó, 4-5000 forint között mozog egy doboz, 1 hónapra elég).


Szerintem is az antibiotikum miatt lehet amúgy. Megölte a bélflórádat. Ez egyértelmű. Amúgy ha lány vagy, akkor lehet számíthatsz egy folyásra is :S


A multivitamint pedig ne hagyd el, ha meggyógyultál. Az hasznos az immunerősítéshez. Igyál mellé legalább napi 3-4 liter vizet!

2011. júl. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hú, majd én is utánanézek a Protexin-nek is, mert még nem ismertem eddig! Köszi a tippet!
2011. júl. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

*Amúgy ha lány vagy, akkor lehet számíthatsz egy folyásra is


Hát ez így nem igaz. Senkinek nem lesz "folyása" antibiotikumtól. Gombát okozhat sajnos, de nem minden esetben és nem mindenkinél. Nálam pl. sosem okozott. Igaz, hasmenést sem.

2011. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

köswzönöm a válaszokat, azóta konkrétan vagy 7x voltam vízszerű hasmenéssel WC-n (már elnézést)...reggel óta fogytam 1kg-t is :-S

fogalmam nincs mi van, remélem elmúlik

2011. júl. 6. 14:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Igyál nagyon sok vizet, Normolytot is érdemes, bár szörnyű íze van, de visszapótolja a sókat a szervezetbe. És próbáld a fent írt probiotikumokat!
2011. júl. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!