Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha az áfonyának köztudott,...

Ha az áfonyának köztudott, hogy magas a vastartalma, az áfonya kapszulában miért nincs vas?

Figyelt kérdés

ugyanis a dobozán nincs rajta, de nagyon jó arra, hogy megelőzzük a felfázást, viszont nekem magas a vasszintem, véletlenül sem akarok plusz vasat bevinni, tehát áfonyát nem ehetek (vagy áfonyalekvárt, stb)a vitamin-kapszula dobozán nincs rajta a felsorolt összetevők között a vas....


hogy lehet hogy nincs benne?

ha nincs benne....


2011. júl. 7. 16:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Mert ezek szintetikus dolgok. Azt se hidd el, hogy bármennyi áfonya is van benne.
2011. júl. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az áfonyában van vas (bár inkább kálium és A-vitamin tartalmáról híres), így valószínûleg az áfony-kapszulában is. Viszont mivel nem külön hozzáadott vasat tartalmaz, ezért nem kell feltüntetni, hogy van benne vas, csak azt, hogy pl. 100% áfonya.

Úgy tudom, hogy ha étellel viszed be a vitaminokat, ásványi anyagokat, akkor nem lehet túladagolni semmit, de ha étrendkiegészítôt vagy vitaminnal dúsított élelmiszert fogyasztasz, akkor igen. Ezekre rá is van írva, mibôl mennyi benne az annyi.


Szerintem kérdezz rá a gyógyszertárban a vasra, de még jobb, ha természetes formájában eszed.


A felfázásra egyébként a fekete áfonya levelébôl készült teát is ajánlják - vízhajtó, fertôtlenítô. És a petrezselyem is nagyon jó (néha fôzz egy durván petrezselymes levest, vagy tedd nyersen szendvicsre).

2011. júl. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
a felfázásom e-coli baktériumok megtelepedése miatt szokott előjönni, és egyedül az áfonya kapszuláról írják, hogy ez kimondottan gátolja ezek megtelepedését.így teákban stb nem bízom.mert egyikre sincs ez ráírva.
2011. júl. 7. 17:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Jó esetben az áfonyakapszulában áfonya van, tehát mindegy, milyen formában fogyasztod. A baktériumok megtelepedését valószínûleg a vízhajtó hatása miatt gátolja, illetve az antioxdiáns hatás miatt fertôtlenítô, immunizáló - ez meg minden magas C-vitamin tartalmú gyümölcsre, zöldségre igaz.

Ha viszont magas a vasad, észszerûbb kapszulák helyett leginkább nyersen (vagy alternatívaként teában, levesben... stb., persze úgy nem olyan hatásos) fogyasztani ezeket.

2011. júl. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
a c vitamin elősegíti megkötni a vasat a szervezetben, az meg nekem pont nem jó :(
2011. júl. 11. 12:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!