Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Halálod esetén lennél szervdonor?

Halálod esetén lennél szervdonor?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy erről törvény rendelkezik és van egy eltérő orvosi gyakorlat. A kérdés elméleti, ha csakis te dönthetnél róla, hogy döntenél? Ha meghalsz, felhasználhatnák a szerveidet?
2011. júl. 8. 08:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Persze, ha nekem már nem kell vigyék ami még segít valaki máson. Vért is adok rendszeresen és bejegyzett csontvelő/őssejt donor is vagyok. Ha valakinek szüksége van rá, vigye.
2011. júl. 8. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%
Természetes, hogy lennék szervdonor. Nekem már akkor nincs szükségem semmire sem, az élőkön meg segíteni kell, ha megtehetem, miért ne.
2011. júl. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ha nem rendelkezel ellenkezően - azaz tartasz magadnál egy iratot saját kezű aláírásoddal, és két tanú aláírásával ellátva, hogy nem használhatják - Magyarországon automatikusan szervdonor leszel, hacsak a hozzátartozók nem gondolják másképp.

Legalábbis én így tudom.

2011. júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én mikor Angliába költöztem az orvoshoz bejelentkezve bex-eltem, h lehetek donor. Még igazolókártyát is kaptam. Engem nem érdekel, h ki mit csinál a testemmel, mikor már nincs rá szükségem. Amúgy meg mostanában nem vagyok elég egészséges, szóval nem tudom mit csinálnának a szívemmel, májammal. Agyam meg a párom szerint nincs :), így azt nem lehet átültetni.
2011. júl. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút lennék. Nekem már úgyse kellenek!:-) De komolyan, nekem nem mindegy? Másnak meg megmenthetném az életét.
2011. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%
Igen. De én meg pont úgy tudom, hogy Mo-on csak akkor használhatják fel, ha így rendelkezem vagy a hozzátartozók beleegyeznek. Automatikusan nem lehet.
2011. júl. 8. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
33%

Lennék, de feltételekhez kötném. pl dohányos ember ne kaphassa meg szívem, alkoholista a májam...stb.

Mert szeretném, ha az új gazdája is vigyázna rá

2011. júl. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
kedves előző rosszul tudod. Magyarországon alapértelmezésben mindenki szervdonor, kivéve aki életében megtiltja. Van egy országod lista, arra felirathatod magad, ha nem akarod.
2011. júl. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*nem előző, 8:43
2011. júl. 8. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ha nem rendelkezel ellenkezően - azaz tartasz magadnál egy iratot saját kezű aláírásoddal, és két tanú aláírásával ellátva, hogy nem használhatják - Magyarországon automatikusan szervdonor leszel, hacsak a hozzátartozók nem gondolják másképp.

Legalábbis én így tudom.


vesd össze:


Tudom, hogy erről törvény rendelkezik és van egy eltérő orvosi gyakorlat. A kérdés elméleti, ha csakis te dönthetnél róla, hogy döntenél? Ha meghalsz, felhasználhatnák a szerveidet?

2011. júl. 8. 09:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!