Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Önismereti kérdések » Lennél szervdonor? Tiltakoznál...

Lennél szervdonor? Tiltakoznál életedben, hogy halálod után ne vegyenek ki belőled semmit?

Figyelt kérdés
Ha a gyermeked elhunyna engednék, hogy valamelyik szervét egy másik haldokló gyerek kapja meg?
2009. jún. 10. 08:26
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%

Igy, hogy halistennek nem tortent meg ilyen eset sem velem, sem a kornyezetemben, azt mondom, engednem. De nem tudom, hogyan reagalnek valojaban, valamilyen szinten azokat is megertem, akik nem engedelyezik. De szerintem engednem.


A sajat szerveimet mindenkepp.

2009. jún. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

én már előre megengedtem.

gyerekem még nincs.

2009. jún. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen igen. Legalább egy bizonyos személy tudjon normális életet élni, mert ha már elhunytál, tök mindegy, hogy pl. van-e veséd!
2009. jún. 10. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
igen, engedném. és ha a gyerekem meghalna(aki még nincs), akkor az ő szerveit is engedném. attól még, hogy hagyok egy másik embert meghalni, mert nem kap másik szervet, még nem kapom vissza azt, akit elveszítettem. én azt mondom hogy mindig az a lényeg, aki itt maradt és még él, rajtuk kell segíteni, akkoris, ha a gyász nagyon fáj.
2009. jún. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

nem tudom....

nincs se gyerekem....meg még elég fiatal is vagyok...most azt mondodm igen de lehet hogy a gyászhír annyira kicsinálna hogy tiltakoznék ellene

2009. jún. 10. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%
A sajátjaimat engedném. A halálom után nekem már teljesen mindegy, hogy mi lesz velük, de így legalább megmenthetek másokat.
2009. jún. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%

Most is bejelentett csontvelő donor vagyok, ha kell valakinek, akkor adok életemben is.

Ha pedig meghaltam, akkor vigyenek, amit "használni" tudnak. A gyerekeimmel is, ha történne valami nem tiltakoznék, ha már tragédia történt legalább valami értelmét látnám a dolognak, ha máson segíthet.

(Családban volt már ilyen, betegeskedés után 2 évesen halt meg unokahugom, de voltak szervei, amelyek egészségesek voltak. 3 kisgyereken tudtak a szülők így segíteni. Őnekik könnyebb volt így a gyerek halálát elfogadni.

2009. jún. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
94%

Termeszetesen, adnam mindenem, meg paresze a gyerekemet is, de remelem nem lesz mostanaba ilyen lehetoseg mert meg szeretnek elni egy jo darabig :))

De ha mar itt a veg, akkor nem banom.

2009. jún. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne adnám? Nem értem azokat, akik nem...már úgyis kinyiffantam, akkor most mit sajnáljak??
2009. jún. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez nem is kérdés. Egyértelmű, h én adnám. Halálom után már nekem úgyse kell,elrothadna a földbe, akkor már inkább segítsen valaki életén... Én sem értem azokat, akik a sajátjukat nem adnák oda egy életért.

A gyerekükét még értem, mert fel kel dolgozni, de én szerintem azt is engedném.

2009. jún. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!